Yüz Germe

Yüz germe ameliyatı, (Facelift - NickLift) çoğu insanın çekindiği ve estetik ameliyatların belki de en korkutucusu olarak gördüğü operasyondur. Ancak insanların etrafında gördükleri veya medya üzerinden şahit oldukları sonuçlar genel olarak abartıya kaçar.

Yüz Germe

Yüz germe operasyonu çoğu zaman boyunu germe estetiği ile birlikte planlanmaktadır. Operasyon 40 yaşını geçmiş kişilerde uygulanabilir. Ancak problemin özelliğine, niteliklerine bakılarak bir karar alınmalıdır. Yüzün oval biçimi kareye döndüğünde, çene çizgisi yandan bakınca kaybolduğunda ve karşıdan bakıldığında yanaklar aşağıya doğru sarktığında, bu ameliyatın yapılması artık düşünülebilir. Bunların yanı sıra, göz kapaklarına da müdahale edilmesi gerekebilir.
Yukarıda saydığımız değişiklikler cerrahi olmayan yöntemlerle düzeltilemiyor ise veya hasta cerrahi olmayan yöntemleri tercih etmiyorsa düşünülmesi gereken bir müdahaledir. Ancak aklınızdan çıkarılmaması gereken konu cerrahi de olsa sonuçlar yer çekimi, zaman gibi faktörler durdurulamadığı için ve ameliyatlar ile cildin yaşının değil pozisyonunu değiştirildiği düşünülürse kalıcı olmayacağıdır. O nedenle ben özellikle ciddi bir ameliyat olan yüz germe ve Boyun germe ameliyatı olmayı düşünen hastalarımla uzun uzun önce cerrahi olmayan işlemlerle mutlu olma ihtimali varsa bu konuları konuşmayı tercih ediyorum.

Yüz Germe Ameliyatı

Yüz germe ameliyatı olmak isteyen kişilerin sigara içiyor olmaması, içiyorsa ameliyattan en az 15 gün önce bırakması kesinlikle gerekli şartlardan biridir. Ayrıca astım, şeker hastalığı veya diğer yara iyileşmesini olumsuz etkileyen hastalıkların varlığı yüz ve boyun gerdirme ameliyatı için engel oluşturabilmektedir.

Yüz Germe Estetiği Ameliyatı Öncesi ve Sonrası

Operasyon için bir ya da 2 hafta ayırmanız lazımdır. Yüz germe operasyonu takriben 4 saat sürmektedir ve bir gece hastanede kalmanız gerekebilir. Oluşan şişlikler ve morluklar en geç 10 gün içinde geçer. İlk bir haftalık süreçte, boyun ve kulakların ön kesimlerine baskı yapan bir korse kullanmanız gerekir.

Estetik Yüz Germe Ameliyatı Sonuçları

10 yaş kadar gençleşir ve doğal yüz hatlarınız yeniden görünür olur. Estetik cerrahi başarısı adına bunlar önemli kriterlerdir. 2000’li yılların öncesinde, estetik olarak müdahale edildiği belli olan bir tarz daha modaydı. Günümüzde bu görüş tam tersine dönmüştür. Cerrahi bir müdahale olduğunun anlaşılmaması esas kriter olarak görülmektedir. Hastaların yüksek yüzdeli bir kesimi bu tarz bir ameliyat talep etmektedir. Ben MACS Lift adı verilen tekniği daha çok tercih ediyorum. Bunun nedeni, bu tekniğin hem orta yüzün hem de boynun doğal bir biçimde toparlanabilmesi ne imkân vermesidir. Tek bir ameliyat ile, eğer varsa, gıdı bölgesindeki fazlalıklar ve sarkmalar, çene çizgisindeki silinmeler ve yanakların aşağıya doğru kayması durumları da düzeltilebilmektedir.

Yüz germe estetiği

Yüz Germe Alternatifleri Nelerdir?

Yüz ve boyunu gerdirme estetiği ameliyatlarının alternatif yöntemleri Ameliyatsız yüz germe veya geciktirici işlemler her zaman öncelikli tercih olmalı eğer hasta istemiyorsa veya sadece yüz germe ameliyatı ile düzelme sağlanabilecek deformiteler varsa tercih edilmelidir.