Ütüleme Epilasyon

Ütüleme epilasyon sadece kadınlara özgü bir işlem değildir. Günümüzde artık Erkeklerde lazer epilasyon uygulaması yaptırmaktadır. Kadınların talebiyle üretilmiş, geliştirilmiş bir teknoloji olan lazer ile epilasyon uygulamasında elbette ki kadın hakimiyeti olması da doğal bir sonuçtur.

Ütüleme Lazer Epilasyon

Tüm dünyada kadınlar vücutlarında tüy ve kıl olmasını istemezler ve bu durumu çözmek için yüz yıllardır çaba göstermektedirler. Bugün yer yüzünde ki en güvenilir, kalıcı ve sağlıklı epilasyon işlemi de lazer ile epilasyon uygulamasıdır.

Artık herkes lazerli epilasyon işleminde kullanılan lazerlerin isimlerini (diod, alexandrite), markalarını (Soprano Accord vs.), türlerini (lazer ütüleme vs.), kaç seans işlem gerektiğini, hormonal bir problem olabileceği gibi normal bir nedenle de tüylenme olabileceğini, bu işlemlerin bir doktor kontrolünde yapılması gerektiğini bilmekte ve buna göre araştırma yapmaktadır.

Bizde kliniğimizde 2006 Ocak ayından bugüne hep diod lazer kullandık ve hastalarımızın güvenli ve sağlıklı bir işlem yaptırmalarını sağlamaya çalıştık ve çalışıyoruz.

Kadınlarda Ütüleme Epilasyon Uygulaması

Kadınlarda Ütüleme epilasyon uygulaması erkeklere kıyasla daha hızlı ve etkilidir çünkü kıllar testesteron hormonundan fazlasıyla etkilenirler. Bazı kadınlarda testesteron hormonunda dengesizlik olması tedavinin beklenenden uzun olmasına neden olmaktadır. Bu yüzden doktorunuz veya siz tedaviye başlamadan önce veya tedavi sırasında bu durumu bir kadın doğum uzmanı ile görüşerek kontrol ettirebilirsiniz.

Lazer Ütüleme epilasyon için uygulama alanları ayak parmaklarından, alın saç çizgisine kadar olan bölgede istenmeyen tüylerin tedavisinde etkilidir.

Kadınlarda ütüleme epilasyon işlemi çok başarılıdır. Çünkü bilindiği gibi kılların oluşumunu ve güçlenmesini sağlayan erkeklik hormonlarıdır. Doğal olarak kadınlarda erkeklik hormonu yani testesteron seviyesi erkekten çok daha azdır. Az miktarda bulunması kemiklerin ve kasların sağlamlığı için gereklidir.

Kadınlarda görülen istenmeyen tüylenmenin nedeni genelikle genetiktir. Özellikle bacak ve kollarda görülen kıllar genetiktir. Bu yüzden bu bölgelere Lazer ile epilasyon uygulandığında kalıcı olarak etki sağlanır. Genital ve koltuk altı bölgesi kılları normalde her kadında ve yetişkin her erkekte vardır. BU bölgelerin kıllanmaları normal fizyolojik bir süreç sonrasında oluşur. Kalıcı Lazer epilasyon bu bölgelerde de uygulanır.

Lazer Ütüleme epilasyon uygulamaları iyonize ışın içermediği için yumurtalıklara ya da lenf bezlerine bir zarar veremez.

Kadınlarda yüz bölgesinde görülen rahatsız edici tüylenme hormonsal etkilerle oluşur. Hormonal rahatsızlık varsa tedavi edilmelidir. Böyle durumlarda hormonal durumun tedavisi ile birlikte lazer ile epilasyon başlanmalıdır.

Ayrıca hamilelik gibi geçici hormon değişimleri de tüylenmeye neden olabilmektedir. Hamilelik sonrası lazer ile epilasyon yapılmasında sakınca yoktur. Hamilelik sırasında uygulanmamalıdır.

Kadınlarda epilasyon uygulamaları için en çok tercih edilen bölge koltuk altı bölgesidir. Bu bölgeyi genital bölge epilasyonları izler. En sık yapılan üçüncü bölge ise bacaklar dır.

Ütüleme Epilasyon

2016 - 2017 Yılı itibari ile avantajları nedeni ile epilasyonlarda kullanılmak üzere artık Buz lazer epilasyon teknolojisini tercih etmekteyim.