Thermal CPT

Ankara’da hastalarına kaliteli ve güvenilir hizmet sunmaya devam eden kliniğimiz, dünyanın yüz ve cilt gençleştirme işleminde lider kabul ettiği Thermage CPT cihazını 3 yıldır aralıksız olarak kullanan tek merkez özelliğini korumaktadır.

Thermage CPT

Thermage CPT;

• 1,000,000′dan fazla insana uygulanmış,
• 80’den fazla ülkede,
• 2,500’ün üzerinde konusunda lider olan doktorlar tarafından tercih edilen,
• 10 yıldan uzun süreli hasta takip sonuçları olan çok özel bir uygulamadır.

Güvenli, yan etkisiz, dinlenme gerektirmeyen, tek seanslık bir uygulama olup cildin sıkılaşmasını, şekillenmesini ve yenilenmesini sağlayarak daha sağlıklı ve genç bir görünüm yaratan, uzman doktor tarafından uygulanması gereken ve FDA onaylı bir monopolar radyofrekans tedavi yöntemidir.

Cildin dermis tabakasını ısıtıp kollajen yapımını uyararak etkili olur. Böylece mevcut kollajenler sıkışır, kopmuş kollajenleri onarır ve aynı zamanda yeni kollajen yapımını da tetikler. Sonuçlar hemen görülebileceği gibi ilk altı aydan bir yıla uzayan süre içinde giderek artan bir sıkılaşma ve iyileşme oluşturmaktadır. Sürenin uzamasının nedeni kollajen yapımının 2-6 ay gibi bir zaman almasından kaynaklanmaktadır. En iyi sonuç deneyimlerime göre birince yılda ortaya çıkmaktadır. Eğer hasta yılda bir kez bu işlemi tekrar ettirirse o zaman ortaya çıkan etki çok daha belirgin ve uzun süreli oluşmaktadır.

Uygulanması çabuk, hızlı ve kolay bir işlemdir. Günlük aktivitenizi etkilemez. Lazerlerle yüz gençleştirme işlemlerinin aksine;esmerlerde, erkeklerde ve yaz aylarında da güvenle uygulanabilmektedir.

Thermage CPT işlem süresi, uygulama yapılacak alanın büyüklüğüne bağlı olarak 20 dakika ile 2 saat arasında değişmektedir.

Anatidae paleo gastropro authentic flexitarian fixie tote bag, scenester Chordate sweater irony locavore. Gentrify Aves Ayelsbury craft beer aesthetic Echo Park. Polaroid Marfa cray dreamcatcher, chambray ennui hella Godard mallards fap Terry Richardson XOXO. Sartorial vinyl passion, fap kogi Austin meh Terry Richardson art party hella. Master cleanse Eider trust fund, grummage craft beer biodiesel Wes Anderson hashtag Intelligentsia hoodie. Ethnic DIY 8-bit, paddles ennui narwhal Tumblr platyrhynchos Helvetica asymmetrical fap twee viral 90's aesthetic. Blue Bottle kale chips hashtag, jean shorts disrupt semiotics wayfarers pop-up aesthetic retro kogi Tumblr put a bird up it.

Tek bir Thermage uygulaması genellikle yeterli olmaktadır. Ancak bir yıldan sonra tekrar uygulamalarda yapılabilmektedir.

Thermage CPT başlığının her dokunuşunda, CRF(kapasitif radyofrekans) enerjisi deri altındaki dokulara erişirken; kısa ve derin bir ısı hissedersiniz. Bu derin ısı hissi; kollajenin sıkılaşmak için gereken sıcaklığa ulaştığımızın bir işaretidir. Üst cildi (epidermis) korumak ve uygulamayı daha rahat yapabilmek için; her CRF enerjisi uygulamasının öncesi, sonrası ve esnasında cilt yüzeyi cihaz tarafından soğutulmaktadır.

Isı hissi hakkındaki vereceğiniz bilgi doktorunuza rahat bir uygulama ile maksimum sonuç arasındaki dengeyi kurma konusunda yardımcı olacaktır.
Uygulama öncesi herhangi bir hazırlık yapmanızı gerekmez. Cerrahinin tersine, aç kalmak veya kan vermek gibi ön hazırlık gerektirmez. Tedavi sonrası hemen normal aktivitenize dönebilir ve tedavi sonrası özel bir bakım yapmanız gerekmez. Bazen geçici kızarıklıklar veya küçük şişlikler ortaya çıkabilir ama bu şikayetler genellikle ilk 24 saat içinde geçer.

Thermege CPT uygulaması derhal etkisini gösterir, var olan kollajeni sıkılaştırıp altı ay içersinde yeni kollajen yapımını başlatır.

Thermage CPT uygulaması mükemmel bir güvenlik kaydına sahiptir. Dünya çapında üretici firma olan SoltaMedikal’in kayıtlarına göre 1,000,000 tedavi görmüş hasta içinde bildirilen yan etki sayısı yüzde 0.4 ten azdır. En fazla bildirilen yan etkiler ise; şişme, kızarma, kabarma ve su toplama şeklindedir. Bu yan etkiler bir kaç gün veya hafta içinde genellikle kaybolmuşlardır.

Radyofrekans enerjisini kullanan başka teknolojiler de olmasına rağmen, deri ve derialtı dokularını sıkılaştırıp şekillendirmeye yetecek kadar dip ısı iletimini yalnızca Thermage’a ait kapasitif radyofrekans teknolojisi üretebilmektedir. Ayrıca, Thermage CPT, beş yada daha fazla seans gerektiren diğer teknolojilere göre, sadece bir seansta sonuç alabilmektedir.

Thermage CPT ile elde edilecek sıkılaşma ve toparlanma konusunda uygulanacak kişinin beklentisi çok yüksek tutulmamalıdır. Sonuç itibariyle yapılan işlem bir yüz germe operasyonu, karın germe operasyonu veya göz kapağı ameliyatı değildir. Bu nedenle özellikle yüz ve boyun bölgesi için yüz germe ameliyatından bir önceki adım olarak, cildin yaşlanma hızını azaltmak gibi düşünülmelidir.

Kısaca Termaj CPT; yüz ovalini toparlamada en etkili cerrahi olmayan tedavi yöntemdir. Bu işlem “Ameliyatsız Yüz Germe” olarak da tanımlanmaktadır.
Ameliyat olmak istemeyen, 35-60 yaş arasında ki kişilerin tercih edeceği, aşırı kırışıklığı olmayan, yüz hacmi azalmamış kişiler bu işlem için uygun adaylardır.

Thermage CPT Uygulaması