Mikropor Tedavisi

Mikropor tedavisi estetik cerrahinin hızla geliştiği ve ilerlediği bu dönemde, özellikle çok zorlandığımız konularda elimizi güçlendiren, yaptığımız işlemlerin verimini artıran bir uygulamadır. Bu tedavinin detaylarına girmeden önce son yıllarda en fazla duyduğunuz ve mucize diye anlatılan fraksiyonel yöntemler hakkında bilgi vermek istiyorum. Çünkü bu işlem fraksiyonel lazer sistemlerinden sonra ortaya çıkmış bir uygulamadır.

Mikropor Tedavisi

Fraksiyonel karbondioksit lazer, fraksiyonel erbium yag lazer, fraksiyonel erbium glass lazer, gibi işlemleri hepiniz duymuşsunuzdur. Bu işlemlerde amaç cildin alt tabakası olan dermise kadar inen gözle görünmeyen çok sık delikler açmak ve bu deliklerin iyileşmesiyle cildin sıkılaşmasını sağlamaktır. Çünkü küçük veya büyük tüm yaralar kasılarak yani çapı küçülerek iyileşirler. Gözle görünmeyecek kadar küçük olan bu deliklerde küçülerek iyileşirler ve cildi sıkılaştırırlar. Ancak lazerler ile yapılan bu işlemlerin bazı handikapları vardır. Bu da delik açmanın yanında çevre dokuda oluşan hasardır. Bu hasar bazen fazla olabilir ve bazen iyileşmeyi geciktirebilir. Çevre doku hasarı oluşturmadan bu delikleri açmak lazerler ile maalesef mümkün değildir. O yüzden derma-roller, derma-pen ve micropor sistemleri gündeme gelmiştir. Derma-roller bir silindirin etrafında çelik çok ince iğnelerden oluşur.

Derma-pen de istediğiniz açılarda istediğiniz derinliklere kadar bu iğnelerin inmesini sağlayan başka bir sistemdir. Bu sistemlerin birlikte kullanılması da micropor tedavisi olarak tanımlanır. İşlemin hastaya vereceği batma hissini azaltmak için uygulama alanlarına 30-45 dakika süreyle uyuşturucu kremler sürülerek beklenir. Sonrasında 30-60 dakikalık micropor tedavisi uygulanır. İşlemin yapıldığı gün ve ertesi gün ciltte biraz kızarıklık meydana gelir. Bu iki gün makyaj yapmamanız istenir. İşlemin yapıldığı gün de de ıslatmamanız yeterlidir. Mikropor tedavisi ile açılan bu deliklerden cildin ihtiyacı olan nanoteknolojiyle elde edilmiş ürünlerde rahatlıkla cilde ve daha derinlere kadar etkili olabilecek şekilde yedirilir.

Mikropor tedavisi aşağıda ki durumlarda yardımcı ve ana tedavi olarak tercih edilebilir;

• Cilt sıkılaştırma
• Gözenek daraltma
• Leke tedavisi
• Akne izlerinin azaltılması
• Göz altı morluğu tedavisi

Mikropor Ana Tedavi