Liposuction

Liposakşın yağ alma ameliyatı ile yağların alınmasında ince yapılı kanüller kullanılır. Bu kanüller, güçlü aspiratörler aracılığıyla vakum cihazlarına bağlanmaktadır. Cildinizin altında fazlalık oluşturan yağ dokularının dışarı atmak için 0,5 cm’lik kesilerden girilmektedir. Estetik cerrahi alanında yapılan en meşhur ameliyatlardan birisidir. Cilt ve kas arasında kalan fazla yağ dokusunun bulunduğu tüm vücut alanlarına uygulanabilen bir operasyondur. Boyundan ayak bileğine kadar neredeyse her bir vücut bölgesine uygun koşullar altında Liposakşın yapılabilir. Uygun olup olmadığınıza karar verilirken cildinizin gevşekliğine bakılır. Liposakşın aslında vücut hatlarının düzeltilmesi ile ilgili bir operasyondur, zayıflama ile ilgili değildir. Hasta ideal olduğu zaman çok memnuniyet verici sonuçlar alınır. Operasyon hem lazer hem de ultrasonik ses dalgaları ile yapılabilir.

Liposkşın Ameliyatı

Lazer Liposakşın

Lazer liposakşın uygulamasında, lazer ışını yağ hücrelerinin zarını parçalamaktadır. Etki etmesi bu biçimde dir. Ultrasonik ses dalgaları ise, yağ dokusunu direk eritir ve bunu yaparken başka hiçbir dokuya zarar vermez. Damarlar, kaslar, sinirler ve cilt hiçbir biçimde olumsuz etkilenmez. Bu etkiyi yaratan cihaz VASER’den başkası değildir. Ben, 2009 yılından beri, kendi kliniğimde ultrasonik Liposakşın aletini kullanıyorum. Bu cihaz ile gıdı bölgesinden ayak bileğine kadar her bir alana güvenli bir biçimde uygulama yapmak olanaklıdır. Özel süngerlerin kullanılması sayesinde, iyileşme süreci hızlanır, morarmalar ve şişmeler azaltılır. Bu sayede sonuçlar çok daha uygun hale getirilebilir. Yağlar eritilmeden önce, bu cihaz sayesinde eritilmektedir. Bu yüzden dışarıya parçalanmış olmaktan öte erimiş bir yağ atılıyor. Yağ dokularının eritilmesi sayesinde damarların, sinirlerin, kasların ve cildin zarar görmesinin önüne geçilmiş olunuyor.

Vazer Liposakşın Ameliyatı

VASER cihazı sayesinde, uygulama yapılan alanlarda sıklaşma sağlanabilir. Bu nedenle daha sağlıklı neticeler elde etmek mümkündür. Karın ve belde bulunan fazla yağ dokularının yalnızca liposakşın yöntemi ile dışarı atılması, VASER cihazı ile birlikte yapılırsa, 3 saate yakın sürmektedir.

Karnınıza Liposakşın yapılmışsa öne eğilerek oturmamanızı, dik pozisyonda oturmanızı öneriyoruz. Belden dönme hareketlerini de büyük ölçüde bırakmanız gerekmektedir. Bazen hastalardan bir hafta boyunca oturmamaları istenir. Bu durumun nedeni de yukarıda belirttiğimiz durumun nedeni ile aynıdır. bel ve sırtınıza uygulama yapılıyorsa, iyileşme döneminde dik pozisyonda oturmanız ve çok eğilememeniz isteniyor. Korsenizi ve süngerlerini 5 – 7 gün öncesinde çıkarmamalısınız. Bunlar iyileşme sürecinizi olumlu etkiledikleri için takılmaktadır. Bu 5 – 7 günlük süreçte banyo yapmayınız ve uçak seyahatlerinden uzak durunuz. Birinci ayda korse çıkarılır ve 1,5 aylık bir süreden sonra aktif spor yaşamınıza dönmenize izin verilir. Ağrılı bir ameliyat değildir. Korse ile uyumlu değilseniz, sıkıntı yaşayabilirsiniz. Ama hastanın korseye uyumu sağlanmaktadır.

Vazer Liposakşın

Liposakşın yapılan her bir bölgenin kesinlikle korse ile baskı altına alınması gerekmektedir. Bu sayede uygulama yapılan alanların üstünde bulunan cilt hareketi engellenmiş olacaktır. Cilt ve kas arasında, yağ dokusunun dışarı atılması esnasında bir boşluk oluşmaktadır. Bu boşluk korse ile baskılanırsa, cilt altındaki doku kasa temas etmeye devam eder. İyileşmenin başlaması ancak bu sayede söz konusudur. Arada boşluk kaldığı durumlarda, arzu edilmeyen sıvıların birikmesi gibi bir durum söz konusu olabilir. Ayrıca cilt kas üstünde aşırı bir biçimde hareket edebilir ve bu yüzden iyileşen bölgedeki cilt kalınlaşabilir. Bu türden durumlardan korse kullanarak kaçınmak gerekir.

Vazer Liposakşın korse

Uygulama yapılan bölgenin büyüklüğüne göre liposakşın ameliyatının süresi değişiklik gösterir. Birden fazla alana aynı anda uygulama yapılabilir ya da Liposakşın ameliyatı diğer ameliyatlar ile kombine edilebilir. Gelen olarak, ameliyatınız bittikten sonra hastanede kalmanıza gerek yoktur. Ağrılarınız ve sızılarınız hafiftir. İlk 5 – 7 günlük süreçte korseniz açılmaz. Daha sonra korseniz açılır ve banyo yapabilirsiniz. 4 hafta kadar size takılan korseyi kullanmanız gerekir. Uygulama yapılan bölgenin durumuna bağlı olarak 5 ila 7 gün arasında gündelik hayatınıza dönersiniz. Hemen iş yaşamına dönmek ciddi sorunlar yaratacaktır. Uygulamadan sonra en az 5 gün istirahat etmenizi öneriyoruz. Doktorunuzun önerilerine uyarsanız avantaj sağlamış olursunuz.

Liposakşın fiyatları vb. sıkça aranan ve merak edilen sorular için iletişim numaralarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Vazer Liposakşın süre