Kaş Ararsı Dolgu Uygulaması

Kaş arasında yer alan çizgiler ve kırışıklıklar, kişilerin yorgun, sinirli ve kızgın görünmesine neden olmaktadır. Bu çizgilerin ve kırışıklıkların zaman içerisinde kırışma eğilimine girdiğini söylemek mümkündür.

Kaş Arası Dolgu Uygulaması

Özel olarak kaşlarınızı çattığınız bir anda bu çizgiler ve kırışıklıklar çok daha belirginlik kazanır. Cildinizin ince ya da kalın olup olmaması bir kenara, cilt kuruluğu yaşıyorsanız eğer, istirahat ederken ya da yüzünüzde mimik yokken bile, bu kırışıklıklar ve çizgilenmeler belirgin bir biçimde görünüyor olabilir. Kaş arasında yer alan çizgilere ve kırışıklıklara her durumda dolgu uygulanmasına gerek yoktur. Örneğin, biraz önce bahsettiğim gibi, mimiksizken ya da istirahat halinde olduğunuz sırada görünür olmayan kırışıklıklara ya da çizgilere dolgu uygulanmasına gerek yoktur. Böyle durumlarda Botox tercih edilmelidir.

Kaş Arası Dolgu için uygun adaylar

Mimiksizken ve istirahat ediyorken yani kaşlarınızı çatmasanız bile çizgileri ve kırışıklıkları belli olan kimselerdir. Kaş arası dolgu işlemi, iğne vasıtasıyla hyalüronik asit enjeksiyonu yapılmasına dayanır. İşlem enjeksiyon şeklinde gerçekleştirileceği için oluşacak olan sıkıntınızı en aza indirmek için, bu bölgelere uyuşturucu kremler sürülmektedir veya bölgesel uyuşturucu iğnelere gerek olabilir. Problemin boyutuna göre kaş ortası dolgu işleminde kullanılacak dolgu miktarı değişiklik gösterecektir.

Şunu da söyleyelim; Kaş arası dolgu uygulamasının etkisi hemen kendisini belli eder. Kırışıklıklar, çizgiler ve eğer varsa çukurlar düzelir. İlk bir iki günlük zaman diliminde kızarıklık ve şişlik olması normaldir. En ideal görünüm kendisini 3 – 4 gün içerisinde belli etmeye başlar. İlk haftanın sonunda kaş arası dolgu işlemi için kontrolünüz yapılacaktır. Kontrolde ek dolgu takviyesi gerekebilir. O zamanda size bir hafta on gün sonrasına yeniden kontrol randevusuna gelmeniz istenecektir. Elde edilen sonucun 9 – 18 ay arası süreyle korunacağını söylemek mümkündür.

Kaş arası dolgu uygulamasında kullanılan hyalüronik asit içeren dolgular, etkinlik süresi bakımından kişisel farklılıklar gösterebilir ama en az 9 gibi bir süre boyunca uygulandığı bölgede kalıcılık sağlaması mümkündür. Kaş arası dolgu işlemi diğer bölge dolgu uygulamaları veya botox gibi diğer işlemlerle kombine edilebilir.
Kaş arası kırışıklık, çizgilenme problemlerinin giderilmesinde Botox, dolgu, Plexr veya Needle Shaping uygulamaları önerilebilir. Hangi işlem için uygun olduğunuza doktorunuz ile birlikte karar vermelisiniz.

Kaş Arası Dolgusu