İple Yüz Germe

Estetik cerrahinin en önemli amaçlarından birisi, İple yüz germe ameliyata gerek duyulmayan işlemlerin sayısını arttırmaktır. Bu amaç hızlı bir biçimde gerçekleşmektedir. Bu sayede insanların korkularını ortadan kaldırmak ve daha estetik bir görünüme kolayca ulaşabilmelerini sağlamak mümkündür. Son 6 – 7 yıllık dönemde özellikle yüz estetiği ile ilgili önemli adımlar atıldı. İple yüz germe tekniği bu süreçte büyük ilgi görmüştür.

iple yuz germe

İple yüz germe sayesinde işlemlerde yüzün içinden geçirilen ip yine yüzün içinde kalmaya devam etmektedir. Ancak ipler erimeyebilir. Riskler ve sorunlar çok net değildir. Teknik alt yapının istenilen seviyede olmadığını da söyleyebiliriz. Bu yüzden ben bu tekniği kullanma konusunda çok emin değilim. Bu konuda hiç yanıldığımı düşünmüyorum.

Özellikle bizim branşımızda her gün piyasaya yeni bir ürün, yeni bir ygulama, yeni bir cihaz girer ve üstün özellikleri ile tanıtılırlar. Hangisini kullanacağınız sizin elinizdedir. Ben prensip olarak yeni çıkan, yeni piyasaya giren ve mekanizması aklıma yatmayan hiçbirini kullanmam ve önermem. Aynı yaklaşımı yüz (asma) askılama iplerinde de gösterdim ve yanılmadım.

Şimdi ise bana göre İple yüz germe için mekanizması çok mantıklı, teknolojik alt yapısı olan, hastaya zarar vermeden eriyebilen, istenilen sonuca uygun hastalarda rahatlıkla ulaşılabilen Silhouette Soft askı sütürlerini kullanıyorum ve öneriyorum.

İple yüz germe dışında Silhouette Soft konik iki taraftan çekmeye izin veren iplerin özellikleri şöyle sıralanabilir:

Bunlar vücut tarafından absorbe edilebilir yani emilebilirler.

İçerik olarak “polylactic acid” (PLA) ve “glicolic acid” (GA) taşırlar ve bu sayede kollajen sentezini arttırırlar.

Asimetrik duruş ya da yer değiştirme olasılığı gibi durumlar söz konusu olmaz.

Ortalama 2 yıl kadar etkilerini sürdürmeyi başarırlar ve çıkarılmalarına gerek yoktur.

Ameliyatsız İple Boyun Yüz Germe, Asma

Bu ipler şu alanlarda kullanılabilir:

1.Yüz germe ameliyatlarında daha çok olmak üzere, iple yüz germe ve askılama ve yüz sıkılaştırma işlemlerinde,
2.Boyun germe operasyonlarında daha fazla olmak üzere, gıdı bölgesinde cildin gerilmesinde ve sıkılaştırılması işlemlerinde,
3.Yanak kaldırma ve yanak asma işlemlerinde,
4.Kaş kaldırma işlemlerinde,
5.Boyun ve çene hatlarının belirginleştirilmesi işlemlerinde,
6.Burun tabanının daraltılması işlemlerinde.

Vücut ile alakalı uygulamalar da bulunmaktadır ancak bunlar henüz gelişme aşamasındadır diye düşünüyorum.

İple yüz germe lokal anestezi ile klinik ortamında gerçekleştirilebilir. 2 – 3 gün istirahat etmeniz gerekmektedir. Bu uygulama ancak yüz germe ameliyatını erteleyebilir. Bir başka deyişle, belirli bir süre yüz germe ameliyatına ihtiyaç duymazsınız. Sorununuz her ne ise buna göre bir değerlendirme yapmak gerekir. Bunun içinde kliniğimize gelmeli ve mutlaka muayene olmalısınız.

Iple yuz germe