Stacks Image 278

En doğru ve sağlıklı bilgiye bir Plastik Cerrah ile yapacağınız görüşme sonrasında ulaşabilirsiniz. Çünkü tüm estetik operasyonlar ve işlemler kişiye ve probleme göre planlanmalıdır. Her zaman genel bilgiler sizin için uygun olmayabilir.

“ARTIK ABARTILI ESTETİK MÜDAHALE DÖNEMİ KAPANMIŞTIR”

Ankara Uğur Mumcu Caddesi 14 numarada, 2002 senesinden günümüze dek hala hizmet vermeye devam estetik cerrahi kliniğimiz, yeni imajı ile hastalarına nitelikli, sağlık ilkelerini gözeten ve güvenilir bir ortam sunmayı sürdürmektedir. Estetik kaygılar bireylerin yaşamlarının her alanında önem teşkil etmeye başlamıştır.Yaş aralığı, gelir düzeyi ve sosyal pozisyonu ne olursa olsun, kadınlar ve erkekler estetik görünümü bir lüks değil ihtiyaç olarak görmeye başlamışlardır. Estetik cerrahın minik dokunuşları, geleceği dönük vereceği tavsiyeler ve gereken durumlarda yaptığı müdahaleler sayesinde, görünüşünüzü zamanın ve yer çekiminin negatif etkilerinden korumayı başarabilirsiniz.

Op. Dr. Orhan Murat Özdemir

Yüz germe, Boyun estetiği, Göğüs büyütme gibi uygulamaların operasyon geçirmediğinizi hissettiren sonuçlar vermesi genel kabul görmektedir. Dudak dolgusu ve botoks gibi işlemler için de aynı şeyi söylemek mümkündür. Esas hedef ameliyata girdiğinizin ya da işlem yaptırdığınızı anlaşılmamasıdır. Türk toplumunun geçmişte tabu olarak baktığı estetik operasyonlar şimdilerde olağan karşılanıyor ve genel kabul görüyor. Estetik operasyonlar artık zorunlu birer ihtiyaç olarak anlaşılmaktadır. Bu durumun meydana gelmesinde Türk kökenli estetik ve plastik cerrahların başarılı olmasının da payı büyüktür. Elde edilen başarılı ve doğal sonuçlar yerleşik estetik algıların yıkılmasına neden olmuştur. Burun estetiği yönelen erkek ve kadın sayısı zaman içerisinde artış göstermiştir ve göstermeye de devam etmektedir. Estetik operasyonlara yönelik korku duygusu da ortadan kalkmıştır. Etrafınızda güzel görünümünden etkilendiğiniz çoğu insanın estetik operasyonlara başvurduğunu düşünmeniz mümkündür. İşin aslı şu ki, güzel görünmek ve başkaları tarafından beğenilmek herkesin hakkıdır. Bu duruma ulaşmak için doğru bilgiye erişmeli ve kendinize gereken zamanı ayırmalısınız.

Estetik cerrahi işlemleriniz için ortalama olarak 7 ila 15 gün arası bir sürenizi ayırmanız istenebilir. Ayrıca 10 güne kadar varan bir zaman dilimi boyunca uçak yolculuğundan uzak durmanız da arzu edilebilir. Bir ay boyunca denize girmekten kaçınmanız ve spor yapmamanız tavsiye edilebilir. Bazı durumlarda ise özel üretilmiş korseler giymeniz gerekebilir. Uzman cerrahınızın tavsiyelerine uymanız iyileşme döneminizi ve sağlığınızı olumlu yönde etkiler. Ameliyatlara hazırlık yaparken de, kendi kafanızda belirlediğiniz süreyi değil doktorunuzun önerdiği süreyi göz önünde bulundurmalısınız. Ameliyatınızı takip eden iyileşme sürecini hafife almayınız. Gerekeni yapmamanız durumunda istenmeyen sonuçlar ile karşılaşabilirsiniz. İster ameliyat öncesi olsun ister ameliyat sonrası, doktorunuzun önerilerini aklınızdan çıkarmayınız. Sonuçta, estetik cerrahi uygulamaların insanların hayatını kurtarmak gibi hayati bir tarafı yoktur. Ben hastalarıma her zaman için iyileşme sürelerini belirlemiş olduğum sınırın altına düşürülmemelidirler. Bu süreyi kısaltmanız aslında karşılaşacağınız sorunların artması ile aynı anlama gelecektir. Bir de bugünlerde hastalarımın sıkça “Estetik ameliyat günah mıdır?” sorusunu sorduklarını görüyorum. Bu konudaki Din İşleri Yüksek Kurulunun 2002 yılında yaptığı açıklamaları da buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Kliniğimizde; iple kepçe kulak ameliyatı, yağ enjeksiyonu, kavitasyon, selülit tedavisi, mezoterapi, oksijenterapi, karboksiterapi, ozonterapi, vs. gibi işlemler yapılmamaktadır. Hastaya faydası olduğu kanıtlanmış, net sonuçlar alınabilen, sonuçları kesin olarak tahmin edilebilen, insanları yüksek beklentiler içine sokmayan, gerçekçi uygulamalar tercih edilmektedir.