Göz Kapağı Estetiği

Göz kapağı estetiği; Göz kapakları yüz ifademizi ve yaşımızı en çok ortaya çıkaran bölgelerden birisidir. Hafif bir sarkma ya da deri fazlalığı durumunda dahi yorgun bir görünüşe sebebiyet verir. Bu yüzden, göz kapaklarının özel bir bölge olduğunu söyleyebiliriz. Üst kapakların alt kapaklar ile birlikte değerlendirilmesi mümkün olduğu gibi, bu iki alanın ayrı ayrı değerlendirilmesi de mümkündür. Genetik sebeplerden ötürü bazen gençlikte bile göz kapağı sarkmaları ve göz kapağında torbalanma biçiminde sorunlar ortaya çıkabilmektedir.

Göz kapağı estetiği

Gözler; kafatasının kemik yapısının içinde küre şeklinde bir organdır. Kemik yapılara çarpıp zedelenmemesi için altında üç adet, üstünde iki adet yağ yastıkcıklarının arasındadır. Bu yağ yastıkcıklarıda yer çekimi ve genetik nedenlerle öne doğru hareket ederek fıtıklaşma ve torbalanma yapabilirler.

Göz kapaklarındaki sarkma, katlantı, torbalanma gibi rahatsızlıklar cerrahi veya cerrahi olmayan yöntemlerle tedavi edilebilir. Bunun için mutlaka muayene şarttır. Hangi yöntemin sizin için uygun olacağına ancak doktorunuz karar verebilecektir.

Göz Kapağı Estetiğinde Seçenekler
Üst veya alt göz kapağı ameliyatı
Plexr ile üst veya alt göz kapağında ki cilt fazlalıklarının azaltılması
C vitamini enjeksiyonu ile torbaların azaltılması
Needle Shaping ile kaşların ve göz çevresinin kaldırılması
Thermage CPT göz kapağı uygulaması

Göz kağağı estetiği

Göz kapağı estetiği yaptırmayı düşünen kişiler, ilk olarak mutlaka bir estetik cerraha muayene olmalıdırlar. Her türlü göz kapağı sorunu cerrahi bir müdahaleye gerek duymayabilir.

Durumunuza göre size ya cerrahi müdahale ya da diğer alternatifler anlatılacaktır.

Kafatasının içinde bulunan göz küresi, göz boşluklarında ve de yağ yastıklarının üzerinde konumlanır. Yaşın ilerlemesi ve genetik sebeplerden ötürü bu yağ yastıkları ileriye doğru hareket edebilir. Bu nedenle de gözaltında torbalanmalar meydana gelir. Bu durumun iyi anlaşılması gerekir. Yağ yastıklarının ileri doğru hareketinden ya da yumuşak dokunun azlığından kaynaklanabilecek torbalanma durumlarının birbirinden ayrılması lazımdır. Yumuşak dokuların azlığı nedeniyle ortaya çıkan sorunların ameliyatsız düzeltilmesi mümkündür. İlave edilecek hacimler bu bölgelerdeki sıkıntıları sonlandırır. Bio-expander uygulaması bu amaç doğrultusunda yapılabilir.

Alt ve Üst Estetik Göz Kapağı Ameliyatı (Blefaroplasti)

Göz kapakları ile ilgili estetik müdahaleler lokal anestezi kullanılarak rahatça yapılabilir. Genelde ağrı ya da sızı oluşumu söz konusu değildir ve operasyon 1,5 – 2 saat sürer. Operasyonun gidişatı ve tamamlanması için 5 ila 7 gün ayırmanız gerekir. Ameliyat sayesinde gözaltı torbalarınız ve göz atındaki sarkmış cildiniz düzeltilebilir. Ayrıca üst kapakta bulunan fazla kalıntılar ve üst kapağın iç bölgesindeki torbalanmalar da aynı müdahale esnasında düzeltilebilmektedir.

Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği Plexr Uygulaması

Hem alt hemde üst göz kapaklarında ki cilt fazlalıklarının tedavisinde doğal bir sonuç elde edilmesi isteniyorsa Ameliyatsız göz kapağı estetiği tercih edilecek yöntemdir. Uyuşturucu krem uygulamasını takiben yapılır. Nokta nokta plasma enerjisi ile cildin en üst tabakası buharlaştırılır. Kaln cilt kasılarak ve gerilerek cevap verir ve katlantılar düzelir. İşlem sonrası 7-10 gün kabuklu bir dönemi takiben hafif bir kızarıklık takip eder. Bu süre zarfında yaralara sürülebilen bir fondoten sürmeniz önerilir. İşlem gerekirse tekrar edilebilir. Etki süresi kişisel farklarla 3-5 yıl olabilir.

Göz Çevresi C vitamini enjeksiyonu

Göz altı veya üstünde ki torbalarda belirginlik sorunu varsa içlerine C vitamini enjeksiyonu yapmak 1,5 ay arayla etkili ve kontrollü bir küçülme sağlamaktadır. Bu işlem için yine uyuşturucu kremler hatta buz uygulaması bile yeterli olabilmektedir.

Göz Çevresi Needle Shaping Uygulaması

Eğer kaş ve göz çevresinde yumuşak dokuların düşüşünden, yerinden kaynaklı bir sorun varsa ayda bir kez olmak üzere 3 kez bu uygulamanın yapılması istenilen sonuca ulaşmada faydalı olacaktır. Çok düşük galvanik akım uygulaması ile mikroototransplantasyon sayesinde bölgesel olarak kollagen göçü sağlanmakta ve yumuşak dokuların yeri ve hacmi değiştirilmektedir. Göz kapağı estetiği uygulamalarında yardımcı bir işlem olarak planlanabilir.

Thermage CPT Göz Uygulaması

Cildin alt tabakası olan dermise gönderilen radyofrekans dalgaları uygulama alanında kollagen sentezi başlatarak cildin sıkılaşmasına fayda sağlamaktadır.