Göz Çevresi Kırışıklıkları için Botoks

Göz çevresin kırışıklıkları (Kaz ayakları) önlenmesi için botoks uygulaması vücudun ve yüzün muhtelif bölgelerindeki güçlü kas etkinliğini azaltmak aslında kırışıklıkların ve çizgilenmelerin önüne geçmek anlamına gelir ki botolinum toksininden türetilen bu madde tam olarak bunu hedeflemektedir.

Göz çevresi için botoks

Göz kapakları ve dışarıya uzanan cilt benzer yapıda ve çok aşırı incedir. Bu alanda kırışıklıkların cilt kuruluğundan, aşırı mimik yapmaktan, genetik nedenlerden dolayı çok erken dönemdelerde de ortaya çıkabilir. Gözün çevresinde CD biçiminde yani çemberimsi ve ince karakterli bir kas mevcuttur. Dış kısımlarda bulunan kasın işleyişinin efektif olarak azaltılması hem kaz ayakların da hem de göz çeperindeki kırışıklıkların giderilmesine vesile olacaktır. Eklemek gerekir ki, buraya tatbik edilecek olan botoks işlemi kaşların görünümünü de etkileyecektir ama kaşlar kaldırılmak isteniyorsa ek bir enjeksiyona da başvurulabilir. Kaşların kalkma oranı ya da açısı fazlaymış gibi hissediliyorsa, bu durumda kontrol yapılırken düzeltme enjeksiyonları ilave edilebilir.

Kaz Ayaklarına Botoks Uygulaması

Göz çevresi kırışıklıklarına botoks ya da kaz ayakları için botoks uygulamaları diğer alanlar ile çok rahat bir biçimde kombine edilerek uygulanabilir.

Göz çevresi kırışıklıkları botoks iğne ile uygulanır, çok hafif bir acı hissedersiniz ama uyuşturmak gerekmez ve neticesini 4 – 7 gün arasında botoksun etkisini görmeye başlarsınız. Üçüncü haftada kontrole gelmeniz istenir, aşağı yukarı botoks yaptıran kişilerin % 60’lık bölümünde tesiri 4 ay gibi bir süre boyunca devam eder ama 4,5 - 5 aydan önce yinelenmemelidir. Botoksun tesirini 4 aydan daha az ve 4 aydan daha çok hissedenler ise geriye kalan % 40’lık kesimi ikiye bölerler.

Kaz Ayakları, Göz Çevresi Botoks Uygulaması Alternatifleri Nelerdir?

Göz çevresi kırışıklıkların tedavisinde tek seçenek botoks değildir.

Plexr, needle shaping ve çok ince yapılı dolgu uygulamaları ile bu bölgenin sorunları azaltılabilir. Hangi uygulamaya uygun olduğunuz ancak muayene sonrasında netlik kazanacaktır. Bazen bu işlemlerin kombine olarak uygulanması, bazende tek bir işlemin yeterli olması olasılığı vardır.

Plexr uygulama bölgesinde ki fazla derinin buharlaşarak kalan derinin kasılması prensibine dayanan 7-10 gün kabuklu bir döneme neden olan ameliyatısız göz kapağı estetiği uygulamasıdır.

Needle Shaping ise mikroototransplantasyon tekniği ile kırışıklıkların kendi kollajen dokunuzla doldurulmasını ve kaşa pozisyon verilemesini sağlar.

My Image