Göz Çevresi Dolgu Uygulaması

Göz çevresi dolgu uygulaması gereksimi uluşmasının bir etkeni de göz çevresinde yer alan çizgiler ve kırışıklıklar, mimik hareketleri ve gülme sonucunda belirginlik kazanmaktadır. Zamanla bu çizgilenmeler ve kırışıklıklarda belirginlik artmakta ve gülmesek de gözle görünür çatlaklar olarak kalmakta hatta ilerleyen zaman içinde giderek derinleşmektedir. Yani kısacası gülümsemeden ya da mimikleri kullanmadan bile bu kırışıklıkların ve çizgilenmelerin görünür olduğu bir durum oluşabilir.

Göz Çevresi Dolgu Uygulaması

Bu çizgilerin ve kırışıklıkların azaltılması, derinliklerine ve cilt yapısına göre farklılık gösterir. Göz çevresini kaplayan cildin, yüzdeki en ince katman olduğunu bilmek gerekir. Bu yüzden, bu alana uygulanacak olan işlemlerin çok özen gösterilerek yapılması ve seçilmesi lazımdır. Göz çevresindeki deri çok ince olduğu için, buradaki kırışıklıkların ve çizgilerin azaltılması için, çok ince dolgu malzemelerinin kullanılması gerekmektedir. Aksi bir durumda, bölgede kırışıklıklar ve çizgiler yerine tümsekler görünür olabilir.

Göz çevresi dolgu ile Kaz ayaklarına dolgu uygulaması için uygun olup olmadığınız muayeneniz sonrasında ortaya çıkacaktır. Kaz ayaklarına dolgu uygulaması için uygunsanız seçilecek dolgu veya seçilecek işlem hakkında doktorunuz da sizi bilgilendirecektir.

İstirahat ettiğiniz zaman yani mimik yapmadığınız zaman görünür olmayan çizgilere ve kırışıklıklara dolgu uygulanması söz konusu değildir. Bu nedenle bu bölgeye dolgu uygulamasına ancak bir plastik cerrah ile görüşme sonrasında karar vermelisiniz.

Göz çevresi dolgu uygulaması ile Kaz ayaklarına dolgu işlemleri hyalüronik asit içerikli enjeksiyonun iğne ile cilde verilmesi sayesinde yapılır.

Göz çevresi dolgu uygulaması esnasındaki sorunlarınızı minimize etmek için, uygulama yapılan bölgelere uyuşturucu özellikli kremler sürülmektedir. Göz çevresi dolgusu için ne kadar dolgu maddesine ihtiyaç duyulacağı, problemin durumuna göre değişiklik gösterecektir. Ama dolgu ne kadar uygulanırsa uygulansın, etkisini hemen belli eder. Kısacası göz çevresi dolgusu sayesinde kırışıklıklar ve çizgiler düzelecektir. İlk 1 ya da 2 gün süresince şişlikler ve kızarıklıklar mevzu bahis olabilir. En iyi ve ideal görüntünün 3 – 4 gün sonra ortaya çıkacağını söylemek mümkündür. İlk haftanın bitiminde kontrolünüz yapılır. Kaz ayaklarına dolgu uygulaması sonucunda elde edilecek sonuçlar 9 – 18 ay arası boyunca etkisini sürdürür. Uygulamanın ne kadar etkinlik göstereceği kişilerin durumlarına göre farklılık gösterecektir, ama en kötü ihtimalle bile uygulanan bölgelerde 9 aylık bir süre boyunca kalıcılık sağlanmaktadır.

Göz çevresi kırışıklıkların tedavisinde Göz çevresi dolgusu dışı seçenekler

Botox göz çevresi kırışıklıkların azaltılmasında, artmasının önlenmesinde en çok tercih edilen yöntemdir ve dolgular ile kombine edilebilir.

Göz çevresi kırışıklıklarının, katlantılarının ve deri fazlalılığından oluşan problemlerin çözümünde kliniğimizde artık Plexr ve Needle Shaping cihazları da kullanılmakta ve bu bölgenin gençleştirilmesinde yüksek başarı sağlanmaktadır.

Plexr fazla olan derinin buharlaştırılarak azaltılmasını sağlarken, Needle Shaping derinin sıkılaşmasını ve dolgu etkisi kazanmasını sağlamaktadır.

Göz Çevresi Dolgusu