Göğüs Dikleştirme

Göğüs dikleştirme (Mastopeksi) ameliyatı, memeler ile ilgili problemlerin değişik biçimlerde bir arada var olabildiği bir çeşitliliğe sahiptir. Göğüslerde çatlaklar, sarkma, gevşeklik, meme dokusunda azalma, meme başının konumu, meme halkasının genişliği, emzirme kabiliyeti gibi çok sayıda faktör birlikte değerlendirilerek size özel problemleriniz göz önüne alınarak yine size özel planlama ile gerçekleştirilmelidir.

Göğüs Dikleştirme

Meme Dikleştirme Ameliyatı

Değişik teknikler ile yapılan Meme dikleştirme ameliyatında sorununuza göre seçilecek teknik kalacak izleri de belirler. Bazen sadece meme başı etrafında, bazen hem meme başı etrafı hemde aşağıya uzanan, bazende bunlara ilaveten katlantı çizgisine oturan bir izle ameliyatınız biter. Bu izler genellikle birinci yılda belli belirsiz hale gelecektir.

Göğüs Dikleştirme Silikon Kullanımı

Göğüs dikleştirme ameliyatı için planlama yapılırken, 3D Vectra üç boyutlu görüntüleme cihazı sayesinde, "Göğüs Dikleştirme ameliyatında silikon proteze ihtiyacım var mı?" ve " Meme Dikleştirme silikon protezle birlikte yapılırsa sonuç nasıl olur? " gibi soruların cevabını, kendi vücudunuzda görmeniz mümkündür. Böylece operasyon için net bir biçimde karar verebilmeniz mümkün olmaktadır.

Meme doku hacminde yetersizliğiniz varsa ameliyattan önce size silikon protezlerinde gerekli olduğu söylenebilir. Eğer gerekli ise silikon protezleriniz göğüs kası altına yerleştirilecektir. Bu yüzden ameliyat sonrası biraz daha fazla ağrı hissetmeniz mümkün olabilir. Tek başına Göğüs dikleştirme ameliyatları genellikle ağrılı ameliyatlar değildir.

Meme Dikleştirme

Meme dikleştirme ameliyatı silikon protezlerle yapılsın veya yapılmasın 3-3,5 saat civarında sürer. Göğüs dikleştime ameliyatı mutlaka hastane ortamında ameliyathanede gerçekleştirilmesi gereken bir ameliyattır. Sigara kullanıyorsanız, operasyondan 15 gün önce bırakmanız önerilir. Ameliyat sonrası pansuman, özel bir sutyen ve drenlerle çıkarsınız. Bir gece hastanede yatmanız gerekebilir. İlk bir hafta sık kontrol ve pansuman takibi sırasında 3. günde drenleriniz çekilir. Bu ameliyat için 10-15 gün ayırmanız iyi olur. Operasyon sonrasında çok omuz hareketi yapmamanız, yüz üstü yatmamak gerekir, sigara içmemeniz, doktorunuz söylemeden banyo yapmamanız, 10 gün uçağa binmemek gerekir.
Ankara’da göğüs dikleştirme operasyonu yaptırmaya karar verirseniz, kliniğimizi arayarak ya da mail atarak bizimle iletişime geçebilirsiniz ve ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

Göğüs dikleştirme ameliyatı