Estetik ameliyatların içerikleri kadar maliyetleri de merak edilen konulardan birisidir. Türkiye’de yürürlükte olan kanunların medya ya da internet kanalları aracılığıyla fiyatların belirtilmesini yasakladığını söylemek gerekir.

Açık bir biçimde fiyat söyleyemediğimiz gibi herhangi bir kampanya bilgisi de veremiyoruz. Bu türden bilgilerin medya kanalları üzerinden paylaşılması söz konusu değildir. Benzer bir durum, estetik ameliyattan hem önce hem de sonra çekilmiş fotoğraflar için de geçerlidir. Bunların paylaşılması yasaktır. Sonuçlarınızın düzeyinden ve başarılarınızdan tutun, kullandığınız cihazlara ve işinize olan ilginize kadar pek çok konuda söz söylemeniz hukuki süreçler tarafından yasaklanmıştır. Herhangi bir ameliyatı övmeniz ya da kendi yaptığınız ve başarılı olduğunu düşündüğünüz bir operasyon ile övünmeniz söz konusu değildir. Bu tarz sınırlandırmalar, bazen tuhaf ve çarpık durumların ortaya çıkmasına neden olabilir. Tüm bunlara rağmen, size estetik ameliyatların ücretleri hususunda bazı yaklaşık değerler vermem mümkündür.

Ücretlendirme yapılırken, doktorun verdiği hizmet kalitesi ilk ve belki de en önemli unsurdur. Hastanın memnuniyet derecesi ve doktorun tecrübesi de diğer önemli unsurlardır. Hangi hastanede ameliyat olduğunuz, bu hastanenin bulunduğu şehir ve semt, operasyonda kullanılacak cihazlar ve malzemeler de fiyatlamanın diğer unsurları olarak görülebilir. Estetik ameliyat ücretlerinin farklılıkları genellikle yukarıda saydığım sebeplere dayanmaktadır.

Doktorunuzla görüşme sonrasında sizin için uygun yöntemin belirlenmesi, kullanılması gereken özel bir malzeme olup olmadığı, daha önce aynı bölgeden ameliyat geçirip geçirmediğiniz gibi daha ileri detaylı konular mutlaka konuşulmalı varsa ciddi rahatsızlıklarınız dikkate alınmalıdır.

Fiyat aralıkları hakkında bilgi almak için +903124482361 veya 08508401011 nolu telefonları arayabilirsiniz.

info@artplastestetik.com adresine mail atarak ya da muayene olmaya bizzat gelerek bilgi edinebilirsiniz.

Tüm dünyada geçerli olan şey ülkemizde de geçerlidir ve sağlık sigortaları estetik ameliyatlar ile ilgili ücretleri ödememektedir.