Erkeklerde Lazer Epilasyon

Erkekler de en az kadınlar kadar İstenmeyen kıllar ve tüylerden rahatsızlık duymaktadır. Bu yüzden erkeklerin epilasyon uygulamalarına olan ilgisi büyük bir artış göstermektedir. Erkeklerin Lazer epilasyon uygulamalarını en fazla tercih ettiği bölgeleri şu şekilde sıralayabiliriz.

ErkekLazer Epilasyon

Erkek Epilasyon Uygulama Alanları

Erkeklere Lazer ile epilasyon uygulamaları ile kadınlara yapılan uygulamalar arasında bir fark vardır. Erkeklerin büyük bir bölümü kıllarından tam olarak kurtulmak istememektedir. Çoğu durumda erkekler için kılların yoğunluğunun azaltılması ve seyreltilmesi yeterli olmaktadır. Bu durumda ortalama seans sayısı ister istemez düşecektir.

  • Sakal üstü (Elmacık kemiği )
  • Kaşlar arası
  • Ense bölgesi
  • Boyun bölgesi
  • Eller ve parmaklar
  • Omuz bölgesi ve
  • Sırt ve Göğüsler

Sakal üstü, boyun ve ense bölgesine erkeklerinde Lazer epilasyon yaptırması, genel olarak, belirli bir yaş aralığından sonra bu bölgelerde artan kıllanma ile doğru orantılıdır. Erkekler buradaki kılları ve tüyleri jilet ya da ağda gibi teknikler vasıtasıyla almaya çalışırlar. Ama aslına bakılırsa bu yöntemler bölgelerdeki kılların ve tüylerin daha yoğun ve daha sert çıkmasına neden olacaktır. Kalın çıkan kıl ve tüylere ek olarak tüy çıkmayan yerlerdeki vaziyetin de değişmesine, yani buralarda tüylenmeye neden olunur. Bu yüzden kaş yapalım derken göz çıkartılır ve düzensiz bir durumun oluşmasına neden olunur. Erkeklerde Lazerli epilasyon işlemleri bu düzensizliğin oluşmasını engellemektedir.

Erkeklerde Sırt bölgesine yapılan lazer ile epilasyon işlemlerinde esas amaç, sırtta bulunan ve kötü görünüme neden olan kıllardan ve tüylerden kurtulmak istenmesidir. Sırt bölgesine yapılan lazerle epilasyon işlemlerinin en sık talep edilen işlemler olması tesadüf değildir. Sırt bölgesinde bulunan kıl kökleri çok derindedir ve bu yüzden Lazer ile epilasyon işlemleri bu tarz bölgelerde çok daha etkili sonuçlar üretmektedir.

Erkeklerde Göğüs bölgesine uygulanan epilasyon işlemleri, erkeklerin çoğunun bu bölgede var olan kıl yoğunluğunun azaltılmasını ya da tam olarak ortadan kaldırılmasını istemesi nedeniyle yapılmaktadır. 5 ila 7 seans arası bir uygulama sayesinde bu bölgede verimli sonuç alınması mümkündür. Bir Ütüleme epilasyon işleminin ortalama olarak 45 dakika sürdüğünü belirtelim.

Artık Kliniğimizde Erkekler içinde Buz lazer teknolojisi epilasyon uygulaması kullanmaya başlanmıştır. Buz lazer epilasyon oldukça hızlı ve 12 ay uygulanabilen acı hissi oluşturmayan yeni bir sistemdir seans sayıları diğer lazer uygulamalarından dahada azdır. Erkeklerde sakal üzeri yanak aralarına rahatlıkla uygulanabilir.

Bunların dışında Soprano Accord Ütüleme epilasyon cihazımız vardır. Bu cihaz aslında bir diod lazerdir ve diğer diode lazerlere göre çok daha az ağrılı bir işlem sunmaktadır. Uygulama yapılacak olan alana en az 4 hafta öncesinden cımbız, ağda ve kıl dökücü krem ile müdahale edilmemesi gerekmektedir. Lazer ile tahrip edilen kıl ve tüy kökleri bir daha gün yüzüne çıkamazlar.

FDA tarafından onaylanan bu durumun uzun süren klinik araştırmalar ile de desteklendiğini söylemek mümkündür.

Not: Kliniğimizde erkeklerde genital bölge lazer uygulaması yapılmamaktadır.

Ankara Erkek Lazer epilasyon fiyatları uygulama alanı seans gibi etkenlere göre değişiklik göstermektedir.

Erkeklerde Lazer Epilasyon