Dudaklara Botoks

Dudaklara botoks yapılması fazlasıyla deneyim gerektirir çünkü yüksek dozajlarda verilecek olan botoksla kasların vereceği karşılık ağız dengesinde bozulma gözlenmesidir. Dikey doğrultulu ve ince yapılı çizgilerin giderilmesi için üst dudağa botoks yapılabilirken, aşağıya bakan olukların bertaraf edilmesi için alt dudağa botoks uygulanabilir.

Dudaklara botoks, diğer alanlara yapılacak aynı türev uygulamalar ile kolayca kombine edilebilir ama düşük dozajlarda gerçekleştirilmesi olası istenmeyen tesirlerin önünü almak için gereklidir. Düşük dozlarda yetersiz iyileşme, yüksek dozlarda dudaklara botoks ise üst dudakta hareketsiz kukla dudağı denilen bazen yatay çizgilenmelerin olduğu durumlar ortaya çıkabilir. İşleme bağlı olarak ortaya çıkan sorunlar botoksun etkisi ortadan kalktığında tamamen kalkacaktır.

Dudak botoksunun etkisi dört yedi gün içinde başlar ve ortalama dört ay devam eder. Nadiren iki nadiren altı ay sürebilir. 4,5 veya 5 ay dolduğunda da tekrar yapılabilen, kolay, güvenilir bir uygulamadır.

Dudak kırısıklıklarında botoks

Dudaklarda yaş veya alışkanlıklara bağlı olarak meydana gelen rahatsız edici görüntüler;

• Dudak hareketi yapmasanız bile görünür olan dikey kırışıklıklar(sigara çizgileri),
• Dudak kontürünün silinmesi,
• Dudak hacminin azalması,
• Dudak köşelerinin aşağıya dönmesi,
• Üst dudak veya alt dudak üzerinde cilt kalınlığında oluşmuş dengesizlikler,
• Cilt düzensizlikleri

gibi oldukça rahatsızlık verici ancak düzeltilebilecek sorunlar olabilir.

Dudak hareketi yapmadığınız halde görünen kırışıklıklarınıza uygun olan seçenek dolgu veya hacim veren uygulamalar planlanmalıdır. Dudak botokus uygulaması hareketle oluşan kırışıklıkların azaltılmasında yardımcı olacaktır. Eğer Dolgu planlanmışsa aynı zamanda dudak kontürüne de dolgu yapılarak dudağın daha iyi görünmesi sağlanabilir. Ancak bu işlemin etkinliği bir yıl civarındadır.

Needle Shaping ile dudak üzerinde ki kırışıklıklar mikroototransplantasyon yöntemi ile kendi kollagen dokunuz buraya taşınarak tedavi edilebilir. Yine dudak kontürunuz hatta dudak dolgunluğunuz birlikte arttırılarak estetik bir dudak görüntüsüne kavuşmanız sağlanabilir. BU işlem bir ay aralarla üç kez uygulanır ve istenilen sonuca ulaşılır. Kalıcılığı üç yıl gibi çok iyi bir süredir. Uygulama için yaz veya kış olması aranmaz.

Plexr uygulanabilir. Plexr ile dudak kırışıklıkları azaltılabilir. Ancak bu uygulama da da bir hafta on gün kabuklu bir görüntü sizi sosyal hayatınızı etkileyecektir. Ancak dolgu veya needle shaping ile düzeltilemeyen durumlarda yaz ayları haricinde uygulanması gerekebilir.

Dudaklar için Botoks