Dudak Kalınlaştırma

Dudak kalınlaştırma; Dudaklara biçim verilmesi, dolgunluk kazandırılması, kalınlaştırılması ya da büyütülmesi ile ilgili meseleler, insanlık tarihi boyunca önemli estetik konulardan olmuştur. Dudakların en iyi biçimde kalınlaştırılması için ulaşılan en önemli yöntem hyalüronik asit dolgularının kullanımıdır. Bu yöntem kalıcı sonuçlar vermez. Dudaklar kısa bir süre sonra yine eski biçimine dönecektir.

Dudak Dolgunlaştırma

Önceki dönemlerde kalıcı dudak büyütme ve dudak kalınlaştırma için farklı tıbbi malzemeler ve operasyonlar ortaya atılmıştır. Gel gelelim, bunlar ile ilgili de ciddi sıkıntılar baş göstermiştir. Önceleri sıvı silikon kullanılarak dudaklar kalınlaştırılmıştır. Ne var ki, aşırı doku reaksiyonu problemi ortaya çıkmıştır ve bu yöntemin kullanım yasaklanmıştır. Sonrasında da en sağlıklı dolguların eriyebilen dolgular olduğu ortaya çıkmıştır.

Kalıcı Dudak Kalınlaştırma (Permalip Magic Lip Surgery) Uygulaması

Permalip bir dudak implantıdır ve katı silikondan yapılmıştır. Kalıcı dudak büyütme veya dudak kalınlaştırma işleminde alternatifsizdir. Sıvı silikonun aksine, meme silikonuna benzer biçimde, problem yaratmadan kullanılabileceği ispatlanmıştır.

Kalıcı dudak büyütme veya dudak kalınlaştırma işleminde Permalip silikonlar piyasaya sürülmeden önce herhangi bir kalıcı yöntemi ne kullanıyordum ne de öneriyordum. Ama bu dudak protezi sayesinde, sadece 30 dakikalık bir süreçte, lokal anestezi altında, ağız köşelerinden girip hem alt hem de üst dudağa kalıcı bir şekilde yerleştirmek mümkündür. Dudaklarınızın estetik detayları bu protez sayesinde gün yüzüne çıkar. Bu sayede, doğal ve kendiliğinden bir dolgunluğa sahip olursunuz. Bu işleme “Magic Lip Surgery” adı verilmektedir. Dudakların konturu olarak adlandırılan beyaz hattının belirgin ve dışa dönük olması, üst dudakların üstte iki adet yüksek yay şeklinde ki duruşu ve buradan burma doğru uzanan kolonların varlığı, dudak hacminin yeterli ve alt üst oranının korunduğu dudaklar estetik ve güzel olarak kabul edilir.

Dudak kalınlaştırma amacı ile Eylül 2015 tarihinden bu yana da kliniğimizde microototransplantasyon yöntemi ile kendi dokunuzun dudaklarınıza kaydırılması anlamına gelen Needle Shaping cihazı kullanılmaya başlanmıştır. Bu uygulama sayesinde dudaklarınıza herhangi bir madde enjekte edilmeden, silikon yerleştirilmeden kendi kollagen dokunuzun buraya çekilmesi sağlanarak dudak dolgunluğu ve dudak hatlarının belirginleştirilmesi sağlanmaktadır. Ayda bir olmak üzere 3 seans şeklinde yapılan uygulamanın kalıcılığı 3 yılı bulmaktadır.

İlk uygulamayı takip eden birinci ay sonunda ilk elde edilen sonucun %30-40'ı kalır. Bu nedenle işlem 2 veya 3 kez tekrar edilmelidir. Ancak ilk uygulama sizi tatmin etmişse diğerlerine gerek yoktur. Bu görüntü de 3 yıl kalacaktır.

Needle Shaping ile sadece dudak kalınlaştırma değil arzu edilen hemen tüm bölgelere uygulanabilir. Aynı zamanda yüz de sıkılaşma ve gerilme de yaratan bir işlem olan Needle Shaping uygulamasında dudak dolgunluğunu artırıcı etkisinden de faydalanılmaktadır.


Dudak kalınlaştırma