Geçici Dudak Büyütme

Bazı insanlarda dudak yapıları arzu edilen dolgunluk ve kalınlıkta olmayabilir. Bu gibi durumlarda dudak dolgunlaştırmak, kalınlaştırma gündeme gelir. Dudak kalınlaştırma işleminden bir çok insan korkar. Sebebi de yapılan aşırı şişirilmiş dolgu uygulamalarıdır. Amaç dudakların estetik görünümlerinin kazandırılması, varsa hacim sorunlarının çözülmesi, gerekiyorsa kontur belirginleştirilmesi gibi kişiye özel şekillendirmelerin yapılmasıdır. Bu amaçla en sağlıklı yöntem hyaluronik asit içerikli dolguların kullanılmasıdır. hyaluronik asit normalde ciltte ve bir çok dokuda bulunan bir yapı taşıdır ve vücut tarafından reddedilmez.

Dudak Büyütme

Dolgu ile dudakların kalınlaştırılması işlemi pratik ve hızlı sonuç veren bir yöntemdir. Yine de, ilk 1 – 3 gün arası dönemde dudaklarınızda şişme biraz fazlaymış gibi görülebilir.

Hyalüronik Asit Dolguları ile Geçici Dudak Büyütmek

En önemli husus, işlemlerde kullanılan hyalüronik asit içerikli dolguların dudaklarda 2 – 6 ay arası gibi bir süre boyunca kalıcılık sağlamasıdır. Geçici dudak dolgusu veya dudak büyütme denmesinin nedeni de budur. Dudakların sadece kas dokudan oluşması, bu bölgenin çok iyi kanlanıyor olması dolguların hızla erimesine neden olmaktadır. Dudak hariç diğer bölgelerde 9-18 ay kalabilen hyaluronik asit dolgular dudaklarda 2-6 ay kalıcılık sağlayabilmektedirler.

Dudak büyütme amacıyla hyaluronik asit içerikli dolguları tercih etmenizi özellikle öneririm. Çünkü hyaluronik asit dolguları rahtça vücut tarafından sorunsuzca eritilebilir. Bu sizin ve dudaklarınız için iyi bir özelliktir. Kalıcı olan veya uzun süre kalıcılığı olan dolgularla vücut baş edemediğince ciddi şekil bozukluklarına neden olabilmektedir. Bazende hyaluronik asit içerikli olmasına rağmen dolgunun içinde ki proteinlere kimi insanların vücutları aşırı tepkiler vererek kistlere neden olabilmektedir. Bu durumla karşılaşmamak için size uygulanacak dolguların içinde çapraz bağ özelliğinin proteinler vasıtasıyla değil kendinden çapraz bağlı dolguları tercih etmelisiniz.

Dudak büyütme ve şekillendirme de kliniğimizde Eylül 2015 tarihinden itibaren Needle Shaping cihazı kullanılmaya başlanmıştır.

Needle Shaping cihazı sayesinde kendi dokunuzdan (kollegen), dolgu yapmadan, hacim kazandırmak mümkün hale gelmiştir. Bu işlem 1 ay arayla 3 kez uygulandığında elde edilen hacim ve şekil 3 yıl boyunca kendini koruyabilmektedir ve dolguya üstünlüğü kalıcılığıdır. Çok düşük seviyelerde dudak hacmi verilmek istenen bölgelere galvanik akım verilir ve kollagen dokunuzu buraya geçen akım mıknatıs gibi çeker ve dudaklarınızın kendi dokunuzla kalınlaşmasını sağlar. İlk uygulamayı takiben erken dönem görülen sonuç birinci ay sonunda %30-40 oranında kalır bu yüzden de 1 ay sonra tekrar edilir. Üç kez yapıldığında da istenilen sonuca ulaşılmış olur.

Needle Shaping cihazı ile sadece dudaklara değil, hacim ihtiyacı olan tüm bölgelere kendi dokunuzdan 3 yıl süreyle kalıcılığı olan uygulama yapılabilmektedir. Kısacası dolguların papucu dama atılmıştır.

Bu konuda detaylı bilgi için kliniğimizi arayabilir veya ilgili sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Gecici dudak büyütme