Çene Botoksu

Cene ucu ve çene kemiğinin yanları Çene Botoksu uygulamalarının yapılabildiği yerlerdir. Bazı insanlarda çene ucunda aşırı kas aktiviteleri gözlenir ve konuşurken veya değişik ifadeler sırasında bu bölgede kırışıklıklar meydana gelir. Bu gibi durumlarda bu bölgeye yapılacak enjeksiyonlar serbest ve düzgün bir görüntü sağlayacaktır. Çene ucunuz daha oval görünecektir. Çene ucunun alt kısmında meydana gelen kırışıklıkların yok edilmesi adına Çene botoks uygulaması çok etkin bir prosedür (izlek) değeri taşır.

Çene Botoksu

Çene ucu botox enjeksiyonu bir kaç noktadan yapılır. Diğer bölge uygulamaları ile kombine edilebilir. İşlem belki çok hafif bir acı verebilir ama sonrasında sizi rahatsız edecek bir etki yaratmaz.

Alt çene kemiğinin dış kısmına yapışan, çiğneme kası bazen olduğundan kalın, yüz ovalini bozan, kare görünümü andıran, erkeksi bir görüntüye neden olabilir. Alt çenenin açılıp kapanmasını aktive eden çiğneme kasının alt kısmına uygulanan botoks vesilesiyle alttaki lifler özgür kılınırken, yanakların ortaya çıkması yönünde adımlar da atılmaktadır. Yani çiğneme kasının gevşemesi sayesinde üst lifler daha belirginlik kazanır ve yüz ovali ortaya çıkar. Yüz yukarı doğru çekilmiş gibi bir görünüm verir. Bu arzulanan bir görüntüdür.

Çene ucu veya çenenin yan kısımları uygulama için ideal bölgelerdir ve ifadeyi olumlu etkileyecek etkiler ortaya çıkarır.

Arzu edildiği takdirde sadece çene botoksu yapılabileceği gibi, yine arzu edilirse, makul biçimde diğer uygulamalar ile eklemlenmesi mümkün olmaktadır.

Çene botoksu uygulaması sadece yanakların belirginliğinin artırılmasına değil aynı zamanda diş gıcırdatması olan hastaların tedavisinde de özellikle başvurulan önemli bir tedavi yöntemidir. Yani gece, uykuda dişleri gıcırdatan kişilerinde bu uygulamasından fayda sağlaması mümkündür.

Botoksun etkinliğinin hemen başlamadığını, 4 veya 7 gün içinde başladığını, ortama etkisinin 4 ay civarında sürdüğünü, ancak nadiren de olsa iki veya altı ay kadar da sürebileceğini diğer benzer konularını anlatırken aktarmıştım. Yeniden botox uygulaması istenirse ya ilk uygulamadan sonraki 2-3 hafta içinde rötuş olarak veya 4-5 ay geçtikten sonra yenilemek maksadıyla uygulanabilir. Uygulamasının tekrar edilmesi bazı insanlarda rahatsızlık yaratıyor olsa da bu uygulamanın faydaları göz önüne alındığında tekrar edildiğinde elde edilen iyilik hali kişilerin hem kendilerini daha iyi hissetmelerini sağladığından hemde daha iyi ve sağlıklı göründüklerinden dolayı devam etmelerine olanak vermektedir. Botoksun özellikle kırışıklık tedavisinde ki koruyucu etkisi alternatifsizdir.

Kliniğimize çene ucu veya çene botoksu uygulamaları için telefon ile randevu alarak gelmeniz uygun olacaktır.

Cene botoksu