Buz Lazer Epilasyon

Buz lazer epilasyon soprano Ice ütüleme yöntemini geliştiren, Alma Lasers firmasının geliştirdiği teknolojidir. Diğer uygulamalarına göre daha hızlı ve acısız bir işlem yapmamızı sağladığı için kliniğimizde Epilasyonda buz lazer sistemine geçiş yaptık. Uzun süren seanslar, Fazla olan seans sayıları kısalmış ve işlem verimliliği bu sayede daha üstün bir teknolojiyle sağlanmış olmaktadır.

Buz Lazer Epilasyon

Seans Sayısı Az ve Buz Lazer Epilasyon Uygulaması Diğerlerinden Hızlıdır

Buz Lazer epilasyon teknolojisinin avantajlarından biri de büyük başlığı sayesinde (2 x 1 cm) her atışta çok daha büyük bir alana etki etmesidir. Bir çok lazer sistemleriyle saatler alan tüm vücut epilasyon işlemi Buz Lazer (Soprano Ice) ile sadece 30 ila 45 dakika da tamamlanıyor. Ayrıca kesin sonuçlar elde etmek için gerekli olan seans sayısı da buz lazer ile azalmış görünüyor. Yapılan klinik çalışmalara göre altı hafta aralarla yapılan seanslar sonrasında toplam 6 seanslık tedavi ile optimum sonuçlar elde edilebiliyor.

Buz Lazer "810nm" dalga boyunda "diod lazer" teknolojisi ile çalışmaktadır. 2009 yılında Ütüleme epilasyon teknolojisi ile acısız bir hale gelmişti ve bu teknoloji de yine Alma Lasers tarafından geliştirilmişti. Şimdi 2014 yılının sonuna doğru yine bu teknolojiyi geliştirdi ve buz lazer ile epilasyona farklı bir boyut getirerek acı hissini minimize etti. Bunu da başlığı ve teknolojisini değiştirerek sağladı. Başlık büyüdü ve sürekli olarak ısısı -3oC tutularak ayarlandı. İsmi de buradan türedi. Buz Lazer ile yapılan epilasyonun sanki taş masajı yaptırıyormuş hissi ve konforu ile, kısa süren seanslarla yaptırabilirsiniz.

Buz Lazer Epilasyon  Ütüleme

Buz Lazer Epilasyon Uygulamasının Avantajları

Senelerdir hayatımızın içinde ve kişisel bakım ihtiyaçlarımızın ayrılmaz bir parçası haline gelen Lazer epilasyon sistemlerin bugüne kadar henüz çözüm bulunamamış bazı dezavantajları vardı. Bunların başında;

  • Lazerli epilasyonlarda hissedilen acı,
  • Genellikle kış aylarında uygulanabiliyor olması,
  • Özellikle koyu tenli kişilerde faydanın az olması,
  • İnce tüylerde etkinliğin sınırlı olmasıydı.

Özellikle ağrı eşiği düşük olanlarda seanslar eziyet gibi geçiyordu. Buz lazer epilasyon ile yaşanan tüm bu sorunları gidermeyi hedefleyen yeni bir teknolojiyle karşımıza çıkıyor. Buz Lazer çok daha gelişmiş yeni soğutucu mekanizması sayesinde acısız bir lazer epilasyon imkanı sunuyor ve bunu eskisine göre daha hızlı ve daha etkili bir şekilde gerçekleştiriyor. Özellikle bikini, kol altı bölgesi gibi hassas bölgelerde bu durum daha önemli hale geliyor.

Her Mevsimde Bütün Ten Renklerinde Buz Lazer Epilasyon Uygulanabilir

Bu sistemin diğer bir avantajı da ten renginiz koyu bile olsa tedaviye devam edebiliyorsunuz. Yani artık yaz aylarında da lazer epilasyon yaptırmak mümkün. Buz Lazer ile epilasyon tüm mevsimler boyunca uygulanabilen tek lazer sistemidir.

Eski lazer sistemleriyle ilgili bir başka problemde ince tüyler üzerinde etkili olmamalarıydı. Bundan dolayı ince tüyleri olan özellikle bayanların lazer tedavilerinden yararlanamamaları ciddi problemdi. Bazı bayanlar ise vücut lazer epilasyon tedavileri görmelerine rağmen yüzlerindeki tüyleri ince olduğu için bu bölgede lazer epilasyon yaptıramıyorlardı. Kliniğimizde kullanmaya başladığımız Buz lazer epilasyon sistemiyle yüz ve vücut bölgesindeki ince tüyler tedaviye alınabiliyor.

Sistemin avantajlarından biri de her atışta çok daha büyük bir alana işlem yapılabiliyor olmasıdır. Bu da özellikle sırt ve ön gövde, tüm bacak gibi geniş ve büyük bölgelerde çok daha kısa bir sürede seansın bitmesi sağlanabiliyor. Ankara buz lazer epilasyon teknolojisine sahip olan doktorların listesi ulaşabilirsiniz. buz lazer fiyatları konusunda uygulama yapanlardan bilgi edinebilirsiniz, bizleri arayarak yada doktora sorun bölümünden sorunlarınızı iletebilirsiniz.