Burun Ucu Estetiği

Burun ucu estetiği  (Tip rinoplasti ameliyatı) burun estetiği ameliyatlarından daha farklı bir tarzda yapılır. Burun sırtına ve burun kemiklerine hiç dokunulmadan yapıldığı içinde burun ucu estetiği ameliyatı diye tanımlanır. Yapılan şey, sadece burun ucuna ait problemlerin düzeltilmesidir. Yine, burun estetiği ameliyatlarından farklı olarak, gözaltı morlukları ile kemiklere müdahale edilmediği için hiç karşılaşılmaz. Burnun kemik yapısının şeklinin değişmesi de çoğu zaman gerekli olmaz. Burun ucu estetiğinin her bir hastaya ve her türden burun problemine uygulanabilmesi maalesef söz konusu değildir. Estetik Burun ucu ameliyatına uygun olup olmadığınız ancak bir plastik cerrah ile görüşmeniz sonrasında netlik kazanabilir.

burun-ucu-estetigi

Karar verirken estetik cerrah ile birlikte hareket etmekte fayda vardır. Estetik Burun ucu ameliyatlarında hem lokal hem de genel anestezi yapılabilir. Solunum problemi yaşıyorsanız burun ucu estetiği ameliyatında bu sorun giderilebilir. Burun içine tampon yerleştirilir, burun sırtına da alçı konulur ve ameliyatınız sona erdirilir. Normal burun estetiği ameliyatına göre daha kısa sürede yapılabilen tip rinoplasti iyileşme süresi bakımından da daha kısa sürmektedir.

Burun Ucu Ameliyatı

  • Burun ucunuz geniş ise daraltılması mümkündür.
  • Burun ucu açıları simetrik değilse düzenlenmesi yapılabilir.
  • Burun ucunun yüksekliği azaltılabileceği gibi dilenirse arttırılabilir de.
  • Burun kanatlarının daraltılması ya da genişletilmesi mümkündür.
  • Burun ucunun kaldırılması işlemi yapılabilir.
  • Burun eğer dikey olarak uzunsa bu uzunluk kısaltılabilmektedir.
  • Solunum problemleri, septum deviasyonu ve konka ile ilgili sıkıntılar tip rinoplasti ameliyatı yapılırken beraberinde çözülebilir.
  • Çok küçük burun kemerleri burun ucu estetiği esnasında törpülenebilmektedir.

burun-ucu-estetigi-400x300

Eğer bir kişi burun ucu estetiği için ideal bir konumda değilse ve yine de bu kişiye ameliyat uygulanırsa, bu durumda kısa ve künt bir burun görünümünün ortaya çıkması söz konusu olabilir. Bu gibi olumsuz durumların önünün alınması için, operasyon yapılmadan önce estetik ameliyatın detaylı bir biçimde tasarlanması gerekmektedir. Ben kliniğimde bu amaç için 3D Vectra cihazını kullanmaktayım ve bu sayede hastalarım için ameliyat sonuçlarının ne olacağını üç aşağı beş yukarı gösterebilme imkanına sahibim.