Burun estetiği ameliyatı burundaki estetik sorunları düzeltmeye yönelik bir cerrahi operasyondur. Aynı anda burnun fonksiyonel olarak problemlerde giderilebilmektedir. Estetik cerrahi yıllardır büyük bir gelişim içerisindedir. Bu duruma paralel olarak cerrahların yetenekleri ve bilgileri de önemli bir artış göstermiştir.

Burun estetiği ameliyatı

Burun Estetiği Ankara

Burun estetiği yaptırmayı düşünen kişilerin ilk olarak sorunlarının ne olduğu net bir biçimde tespit edilmelidir. Ayrıca uzman doktor ve hasta beraberce nasıl bir sonuç arzu ettiklerine karar vermelidir. Doktorlar istenilen sonuçlar ile yapılması imkan dahilinde olan değişiklikler arasında bir denge kurmalıdır.

Yüz oranı ile elde edilecek sonuç arasında önemli bir ilişki vardır. Ameliyat öncesi yapılan görüşmeler sayesinde güven kazanmış olursunuz. Burun estetiği operasyonundan önce muhakkak bir planlama yapılması zorunludur.

Doktorunuzdan operasyonun gidişatı ve sonuçları ile ilgili bilgileri veya anestezi ile ilgili süreçleri öğrenebilirsiniz. Ayrıca ameliyat sonrasındaki bakımınızın nasıl olması gerektiği ve kontrol süreçleri ile ilgili bilgi edinmeniz de mümkündür.

Üç Boyutlu Burun Ameliyatı Tasarımı

Burun estetiği ameliyatında üç boyutlu tasarım imkanı sunarak planlamanın düzgün işlemesine olanak veren 3D Vectra cihazını kliniğimizde bulundurmaktayız. Bu cihaz sayesinde, ameliyattan sonra sahip olacağınız burnun şeklini hemen hemen görmüş olursunuz.

Doğal Bir Görünüm Sağlanması için Burun Estetiği Ameliyatı Nasıl Olmalıdır

Doğal burun estetiği Burun sırtının kavisli olduğu ya da burun ucunun sivri olduğu küçük bir burundan, burun ucu kaldırılmış ve burun ucu sivri olan bir buruna kadar birçok sonucu birlikte görmeniz mümkündür. 15 – 20 yıl öncesinde, burun ucunun aşırı kalkık olduğu, burun sırtının oyulduğu, küçük, ucu sivri ve estetikli olduğu belli olan burunlar revaçtaydı.

Hastalar ve Doktorlar bu özelliklere sahip burunların çok daha güzel olduğunu düşünüyorlardı. 2000’li seneler ile birlikte bu fikir yerini başka düşüncelere bıraktı. Doğal ve kişilerin yüz hatlarıyla orantılı, oyulmamış, burun ucu aşırı kalkık olmayan ve estetik müdahale geçirdiği belli olmayan burun biçimi egemen olmaya başlamıştır. Burun ucu estetiği burnun uç kısmına yapılan işlerim tümünü kapsar. Bu konu özelinde estetik cerrahların çok önemli katkıları olduğunu söylemek gerekiyor.

Bu süreçte, estetik cerrahinin hemen hemen her disiplini doğal sonuçlar elde edilmesi için çaba göstermiştir. Ama bugün bile burun estetiği ameliyatı yaptırdığı belli olsun isteyen hastalarımız olabiliyor. Estetik Burun operasyonu kişiye özel tasarlanan bir ameliyattır. Bize göre, her bir birey yüzü ile uyumlu olan sonuçların ortaya çıkmasına vesile olacak bir planlamayı benimsemelidir.

Sık Sorulan Burun Ameliyatı Soruları ve Cevapları

Burnumun şekli neye benzeyecek ?

Kliniğimizde ameliyattan hemen önce üç boyutlu resminiz çekilir. Bu resmin üzerinde istenilen tasarımlar yapılabilir. Bu sayede ameliyat sonucunuzu büyük oranda ameliyattan önce görmeniz

Burun ameliyatından sonra ortaya çıkacak sonucu beğenecek miyim ?, Yeni burnumun görüntüsü yüzüme yakışacak mı?

Yapılan tasarım yalnızca burnunuzu değil yüz oranınızı da hesaba katacaktır. Bu yüzden size en uygun sonucun alınması ihtimali de daha fazla olacaktır.

Doğal görünümlü bir burun mu yoksa estetik ameliyat edildiği belli olan bir burun mu istiyorum?

Ameliyattan önce tasarım sayesinde hem doğala en yakın hem de hafif biçimde kalkık bir burnun yüzünüzde nasıl durduğunu görebilirsiniz ve buna göre bir karar verebilirsiniz.

Estetik burun operasyon sonrası ağrılarım olacak mı?

Burun ameliyattan sonra ağrılarınızı ortadan kaldıracak ilaçlar sayesinde ağrınız ya da sızınız olmaz.

Burun estetiği ameliyatı ile İstediğim sonuçları alabilecek miyim?

Burun estetiği kendi içinde karmaşık bir ameliyat olarak görülmelidir. Kemik, kıkırdak, deri, yumuşak doku ve mukoza arasındaki bağlantılar yeniden düzenlenir. İyileşme dönemini, ameliyatın hangi teknikle yapıldığı, sizin doktorun önerilerine ne kadar uyduğunuz ve yara iyileşmesi süreçleri etkileyecektir. Bu değişkenlerin hepsini tam olarak kontrol etmek mümkün değildir. Bu nedenle her bir burun ameliyatı için % 10 oranında yeniden müdahale edilmesi ihtiyacı vardır. Hiçbir doktor yaptığı ameliyatı tekrar etmek istemez ve yine hiçbir hasta tekrardan ameliyat masasına yatmak istemez ama bu olasılığı da kabul etmek gerekmektedir.

Tamponlar çıkarılırken canımın acıması söz konusu olacak mı?

Silikon ve hava akışına engel olmayan delikli implantlar kullanılacağı için tamponlar çıkarılana kadar hem rahat edersiniz, silikonlar yapılmayacağı içinde çıkartılırken ağrı duyulmaz.

Estetik müdahaleden sonra burnumun düşmesi, sarkması ya da çökmesi gibi riskler var mıdır?

Burun estetiği ameliyatının ardından meydana gelmesi korku verici olan durumlardan birisi de burunun düşmesi ya da sarkmasıdır. Ama bu tarz olumsuz durumlar cerrahi işlemlerin gelişmesi nedeniyle neredeyse ortadan kaybolmuştur.

Tekrardan ameliyat olmamı gerektirecek bir durum söz konusu olabilir mi?

%10’luk bir yeniden ameliyat olma ihtimali her zaman mevcuttur ama bu oranın sıfıra yaklaşması için elden ne geliyorsa yapılacaktır. Ne var ki, bu oranın sıfırlanması cerrahinin tabiatına aykırıdır. Bu mesele ameliyatınızı gerçekleştirecek olan uzman doktor tarafından size bildirilecektir.

Hangi türden doktorlara güven duymalıyım?
Ben her zaman için hastalarıma olası sorunlarını çözebilen, yanınızda olduğunu samimi bir biçimde hissettiren, empati kabiliyeti yüksek yani kendisini sizin yerinizde düşünebilen bir doktora gitmelerini ve bu doktor ile aralarında bir güven ilişkisi kurmalarını öneriyorum.

Ameliyatsız Burun Estetiği

Burundaki çukurluklar, Burunun sırtındaki (Burun kemeri) göçükleri, kanatlardaki simetriler gibi küçük estetik problemlerin giderilmesinde ameliyatsız olarak;

  • Burun dolgusu
  • Burun botoksu

Ankara’da burun estetiği ameliyatı ve müdahaleleri konusunda kliniğimizde hizmet almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.