Burun estetiği ameliyatı burundaki estetik sorunları düzeltmeye yönelik bir cerrahi operasyondur. Aynı anda fonksiyonel olarak problemlerde giderilebilmektedir. Estetik cerrahi yıllardır büyük bir gelişim içerisindedir. Bu duruma paralel olarak cerrahların yetenekleri ve bilgileri de önemli bir artış göstermiştir.

Burun estetiği ameliyatı

Burun Estetiği Ankara

Burun estetiği ameliyatı yaptırmayı düşünen kişilerin ilk olarak sorunlarının ne olduğu net bir biçimde tespit edilmelidir. Ayrıca uzman doktor ve hasta beraberce nasıl bir sonuç arzu ettiklerine karar vermelidir. Doktorlar istenilen sonuçlar ile yapılması imkan dahilinde olan değişiklikler arasında bir denge kurmalıdır.

Yüz oranı ile elde edilecek sonuç arasında önemli bir ilişki vardır. Ameliyat öncesi yapılan görüşmeler sayesinde güven kazanmış olursunuz. Burun estetiği ameliyatından önce bir planlama yapılması zorunludur.

Doktorunuzdan operasyonun gidişatı ve sonuçları ile ilgili bilgileri veya anestezi ile ilgili süreçleri öğrenebilirsiniz. Ayrıca ameliyat sonrasındaki bakımınızın nasıl olması gerektiği ve kontrol süreçleri ile ilgili bilgi edinmeniz de mümkündür.

Üç Boyutlu Estetik Burun Tasarımı

Burun estetiğinde üç boyutlu tasarım imkanı sunarak planlamanın düzgün işlemesine olanak veren 3D Vectra cihazını kliniğimizde bulundurmaktayız. Bu cihaz sayesinde, ameliyattan sonra sahip olacağınız burnun şeklini hemen hemen görmüş olursunuz.

Burun Estetiği Ameliyatında Doğal Bir Görünüm Nasıl Olmalı

Doğal burun estetiği Burun sırtının kavisli olduğu ya da burun ucunun sivri olduğu küçük bir burundan, burun ucu kaldırılmış ve burun ucu sivri olan bir buruna kadar birçok sonucu birlikte görmeniz mümkündür. 15 – 20 yıl öncesinde, burun ucunun aşırı kalkık olduğu, burun sırtının oyulduğu, küçük, ucu sivri ve estetikli olduğu belli olan burunlar revaçtaydı. Hastalar ve Doktorlar bu özelliklere sahip burunların çok daha güzel olduğunu düşünüyorlardı. 2000’li seneler ile birlikte bu fikir yerini başka düşüncelere bıraktı. Doğal ve kişilerin yüz hatlarıyla orantılı, oyulmamış, burun ucu aşırı kalkık olmayan ve estetik müdahale geçirdiği belli olmayan burun biçimi egemen olmaya başlamıştır. Burun ucu estetiği burnun uç kısmına yapılan işlerim tümünü kapsar. Bu konu özelinde estetik cerrahların çok önemli katkıları olduğunu söylemek gerekiyor. Bu süreçte, estetik cerrahinin hemen hemen her disiplini doğal sonuçlar elde edilmesi için çaba göstermiştir. Ama bugün bile burun estetiği ameliyatı yaptırdığı belli olsun isteyen hastalarımız olabiliyor. Burun estetiği ameliyatı kişiye özel tasarlanan bir ameliyattır. Bize göre, her bir birey yüzü ile uyumlu olan sonuçların ortaya çıkmasına vesile olacak bir planlamayı benimsemelidir.

Estetik burun ameliyatına karar vermek adına şu sorulara kesin cevaplar vermek gerekmektedir

 • Burun şeklim neye benzeyecek?
 • Bu şekli beğenecek miyim?
 • Yeni burun görüntüm yüzüme yakışacak mı?
 • Doğal görünümlü bir burun mu yoksa ameliyat edildiği belli olan bir burun mu istiyorum?
 • Ağrım olacak mı?
 • İstediğim sonuçları alabilecek miyim?
 • Tamponlar çıkarılırken canımın acıması söz konusu olacak mı?
 • Estetik müdahaleden sonra burnumun düşmesi, sarkması ya da çökmesi gibi riskler var mıdır?
 • Tekrardan ameliyat olmamı gerektirecek bir durum söz konusu olabilir mi?
 • Hangi türden doktorlara güven duymalıyım? Bu soruların cevaplar ise kısaca şöyledir:
 • Kliniğimizde ameliyattan hemen önce üç boyutlu resminiz çekilir. Bu resmin üzerinde istenilen tasarımlar yapılabilir. Bu sayede ameliyat sonucunuzu büyük oranda ameliyattan önce görmeniz mümkün olur. 3D Vectra bu amaç ile kullanılan en gelişmiş cihazlardan birisidir.
 • Yapılan tasarım yalnızca burnunuzu değil yüz oranınızı da hesaba katacaktır. Bu yüzden size en uygun sonucun alınması ihtimali de daha fazla olacaktır.
 • Ameliyattan önce tasarım sayesinde hem doğala en yakın hem de hafif biçimde kalkık bir burnun yüzünüzde nasıl durduğunu görebilirsiniz ve buna göre bir karar verebilirsiniz.
 • Ameliyattan sonra ağrılarınızı ortadan kaldıracak ilaçlar sayesinde ağrınız ya da sızınız olmaz.
 • Burun estetiği kendi içinde karmaşık bir ameliyat olarak görülmelidir. Kemik, kıkırdak, deri, yumuşak doku ve mukoza arasındaki bağlantılar yeniden düzenlenir. İyileşme dönemini, ameliyatın hangi teknikle yapıldığı, sizin doktorun önerilerine ne kadar uyduğunuz ve yara iyileşmesi süreçleri etkileyecektir. Bu değişkenlerin hepsini tam olarak kontrol etmek mümkün değildir. Bu nedenle her bir burun ameliyatı için % 10 oranında yeniden müdahale edilmesi ihtiyacı vardır. Hiçbir doktor yaptığı ameliyatı tekrar etmek istemez ve yine hiçbir hasta tekrardan ameliyat masasına yatmak istemez ama bu olasılığı da kabul etmek gerekmektedir.
 • Burun estetiği ameliyatının ardından meydana gelmesi korku verici olan durumlardan birisi de burunun düşmesi ya da sarkmasıdır. Ama bu tarz olumsuz durumlar cerrahi işlemlerin gelişmesi nedeniyle neredeyse ortadan kaybolmuştur.
 • %10’luk bir yeniden ameliyat olma ihtimali her zaman mevcuttur ama bu oranın sıfıra yaklaşması için elden ne geliyorsa yapılacaktır. Ne var ki, bu oranın sıfırlanması cerrahinin tabiatına aykırıdır. Bu mesele ameliyatınızı gerçekleştirecek olan uzman doktor tarafından size bildirilecektir.
 • Ben her zaman için hastalarıma olası sorunlarını çözebilen, yanınızda olduğunu samimi bir biçimde hissettiren, empati kabiliyeti yüksek yani kendisini sizin yerinizde düşünebilen bir doktora gitmelerini ve bu doktor ile aralarında bir güven ilişkisi kurmalarını öneriyorum.

Ameliyatsız Burun Estetiği Mümkün mü ? Uygulamaları Nelerdir

Burundaki çukurluklar, Burunun sırtındaki (Burun kemeri) göçükleri, kanatlardaki simetriler gibi küçük estetik problemlerin giderilmesinde ameliyatsız olarak;

 • Burun dolgusu
 • Burun botoksu

Ankara’da burun estetiği konusunda kliniğimizde hizmet almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.