Burun estetiği burundaki sorunları estetik olarak düzeltmeye yönelik bir cerrahi operasyondur. Aynı anda burnun fonksiyonel olarak problemleri de giderilebilmektedir. Estetik cerrahi yıllardır büyük bir gelişim içerisindedir. Bu duruma paralel olarak cerrahların yetenekleri ve bilgileri de önemli bir artış göstermiştir.

Burun Estetiği Ankara

burun estetiği

Estetik burun operasyonu yaptırmayı düşünen kişilerin ilk olarak sorunlarının ne olduğu net bir biçimde tespit edilmelidir. Ayrıca uzman doktor ve hasta beraberce nasıl bir sonuç arzu ettiklerine karar vermelidir. Doktorlar istenilen sonuçlar ile yapılması imkan dahilinde olan değişiklikler arasında bir denge kurmalıdır.

Yüz oranı ile elde edilecek sonuç arasında önemli bir ilişki vardır. Ameliyat öncesi yapılan görüşmeler sayesinde güven kazanmış olursunuz. Burun estetiğinden önce muhakkak bir planlama yapılması zorunludur.

Doktorunuzdan operasyonun gidişatı ve sonuçları ile ilgili bilgileri veya anestezi ile ilgili süreçleri öğrenebilirsiniz. Ayrıca ameliyat sonrasındaki bakımınızın nasıl olması gerektiği ve kontrol süreçleri ile ilgili bilgi edinmeniz de mümkündür.

Burun estetiği ameliyatı

3 Boyutlu Burun Estetiği Tasarımı

Burun estetiğinde üç boyutlu tasarım imkanı sunarak planlamanın düzgün işlemesine olanak veren 3D Vectra cihazını kliniğimizde bulundurmaktayız. Bu cihaz sayesinde, ameliyattan sonra sahip olacağınız burnun şeklini hemen hemen görmüş olursunuz.

Doğal Bir Görünümlü  Estetik Burun Nasıl Olmalıdır?

Burun sırtının kavisli olduğu ya da sivri olduğu küçük bir burundan, ucu kaldırılmış ve ucu sivri olan bir buruna kadar birçok sonucu birlikte görmeniz mümkündür. 15 – 20 yıl öncesinde, burnun ucunun aşırı kalkık olduğu, burun sırtının oyulduğu, küçük, ucu sivri ve estetikli olduğu belli olan burunlar revaçtaydı.

Hastalar ve Doktorlar bu özelliklere sahip burunların çok daha güzel olduğunu düşünüyorlardı. 2000’li seneler ile birlikte bu fikir yerini başka düşüncelere bıraktı. Doğal ve kişilerin yüz hatlarıyla orantılı, oyulmamış, ucu aşırı kalkık olmayan ve estetik müdahale geçirdiği belli olmayan burun biçimi egemen olmaya başlamıştır. Burun ucu estetiği burnun uç kısmına yapılan işlerim tümünü kapsar. Bu konu özelinde estetik cerrahların çok önemli katkıları olduğunu söylemek gerekiyor.

Bu süreçte, estetik cerrahinin hemen hemen her disiplini doğal sonuçlar elde edilmesi için çaba göstermiştir. Ama bugün bile burun estetiği ameliyatı yaptırdığı belli olsun isteyen hastalarımız olabiliyor. Burun estetiği ameliyatları kişiye özel tasarlanan bir ameliyattır. Bize göre, her bir birey yüzü ile uyumlu olan sonuçların ortaya çıkmasına vesile olacak bir planlamayı benimsemelidir.

Estetik Burun Ameliyatında Sıkça Sorulan Soruları

Burnumun şekli neye benzeyecek ?
Kliniğimizde ameliyattan hemen önce üç boyutlu resminiz çekilir. Bu resmin üzerinde istenilen tasarımlar yapılabilir. Bu sayede ameliyat sonucunuzu büyük oranda ameliyattan önce görmeniz

Burun ameliyatından sonra ortaya çıkacak sonucu beğenecek miyim ?, Yeni burnumun görüntüsü yüzüme yakışacak mı?
Yapılan tasarım yalnızca burnunuzu değil yüz oranınızı da hesaba katacaktır. Bu yüzden size en uygun sonucun alınması ihtimali de daha fazla olacaktır.

Doğal görünümlü bir burun mu yoksa estetik ameliyat edildiği belli olan bir burun mu istiyorum?
Ameliyattan önce tasarım sayesinde hem doğala en yakın hem de hafif biçimde kalkık bir burnun yüzünüzde nasıl durduğunu görebilirsiniz ve buna göre bir karar verebilirsiniz.

Burun estetiği ameliyatı sonrası ağrılarım olacak mı?
Operasyondan sonra ağrılarınızı ortadan kaldıracak ilaçlar sayesinde ağrınız ya da sızınız olmaz.

Burun estetiği ameliyatı ile İstediğim sonuçları alabilecek miyim?
Burun estetiği kendi içinde karmaşık bir ameliyat olarak görülmelidir. Kemik, kıkırdak, deri, yumuşak doku ve mukoza arasındaki bağlantılar yeniden düzenlenir. İyileşme dönemini, ameliyatın hangi teknikle yapıldığı, sizin doktorun önerilerine ne kadar uyduğunuz ve yara iyileşmesi süreçleri etkileyecektir. Bu değişkenlerin hepsini tam olarak kontrol etmek mümkün değildir. Bu nedenle her bir burun ameliyatı için % 10 oranında yeniden müdahale edilmesi ihtiyacı vardır. Hiçbir doktor yaptığı ameliyatı tekrar etmek istemez ve yine hiçbir hasta tekrardan ameliyat masasına yatmak istemez ama bu olasılığı da kabul etmek gerekmektedir.

Burun estetiği sonrası burnumdaki tamponlar çıkarılırken canımın acıması söz konusu olacak mı?
Silikon ve hava akışına engel olmayan delikli implantlar kullanılacağı için tamponlar çıkarılana kadar hem rahat edersiniz, silikonlar yapılmayacağı içinde çıkartılırken ağrı duyulmaz.

Burun estetiği ameliyatı sonrası burnumun düşmesi, sarkması ya da çökmesi gibi riskler var mıdır?
Burun estetiğinin ardından meydana gelmesi korku verici olan durumlardan birisi de burunun düşmesi ya da sarkmasıdır. Ama bu tarz olumsuz durumlar cerrahi işlemlerin gelişmesi nedeniyle neredeyse ortadan kaybolmuştur.

Tekrar burun estetiği ameliyatı olmamı gerektirecek bir durum söz konusu olabilir mi?
%10’luk bir yeniden ameliyat olma ihtimali her zaman mevcuttur ama bu oranın sıfıra yaklaşması için elden ne geliyorsa yapılacaktır. Ne var ki, bu oranın sıfırlanması cerrahinin tabiatına aykırıdır. Bu mesele ameliyatınızı gerçekleştirecek olan uzman doktor tarafından size bildirilecektir.

Hangi türden doktorlara güven duymalıyım?
Ben her zaman için hastalarıma olası sorunlarını çözebilen, yanınızda olduğunu samimi bir biçimde hissettiren, empati kabiliyeti yüksek yani kendisini sizin yerinizde düşünebilen bir doktora gitmelerini ve bu doktor ile aralarında bir güven ilişkisi kurmalarını öneriyorum.

Ameliyatsız olarak burun estetiği mümkün müdür?
Burundaki çukurluklar, Burunun sırtındaki (kemer) göçükleri, kanatlardaki simetriler gibi küçük estetik problemlerin giderilmesinde ameliyatsız olarak;

  • Ameliyatsız olarakta Burun dolgusu uygulamasıdır.
  • Burun botoksu ile buradaki kırışıklara müdahale edilebilmektedir.

Ankara burun estetiği fiyatları ve müdahaleleri konusunda kliniğimizde hizmet almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.