Alın Kırışıklıkları için Botoks

Alın kırışıklıkları tedavisinde botoks kullanımı, Alında kaşların hemen altından başlayıp enseye kadar uzanan A4 şeklinde ince geniş bir kas vardır. Bu kas alın hareketlerinin yukarıya doğru olan kısmından sorumludur ve kasıldığında saçlı deri hariç sadece alın bölgesinde yere paralel yatay çizgilenmelere neden olur.

Alın kırışıklıkları için botoks

Ayrıca kaşların orta hatta yaklaşmasını sağlayan 2 cm uzunluğunda sağ ve solda birer tane olan ince bir kas daha vardır. Bu kasların kazılması da kaş ortası dikey çizgilenmelere, kızgın ifadenin ortaya çıkmasına neden olan kaslardır.

Alın kırışıklıkları tedavisi için yapılacak Botoks enjeksiyonu ile bu kasların gevşetilmesini sağlayarak hem kaş arasında hemde alında ki çizgilenmeleri ve kırışıklıkları azaltır.

Kalın ve kuru ciltler çabuk kırışırlar. Özellikle alın kaslarını mimikleri sırasında çok sık ve aktif kullanan kişilerde fazlaca tekar bağlı olarak çizgilenmeler bu kaslar kasılmasa da görünür kırışıklıkların ortaya çıkmasına, sakin dururken bile kızgın görüntüye bile neden olabilirler.

Alın Kırışıklıkları için Botoks Nasıl Yapılır?

Uygulama Alın kırışıklarına özel iğneler ile yapılır ve ekseriyetle çok küçük bir acı hissiyatının ortaya çıkmasına neden olur ama uyuşturmaya başvurmaya gerek yoktur. Etkiler 4-7 gün arasında hissedilir, 2 veya 3. haftada kontrol yapılması gerekir ve tesir kişilerin % 60’lık diliminde dört ay boyunca devamlılık gösterirken, geriye kalan % 40’lık dilimin yarısında dört aydan daha az ve diğer yarısında da 4 aydan daha fazla devam eder. Yeniden botoks enjeksiyonu için 4,5-5 ay en az geçmelidir.

Alın kırışıklıkları için Botoks

Alın Kırışıklıkları Botoks Uygulamasının Alternatifleri Nelerdir?

Alın kırışıklıklarına yapılan botoks uygulaması kolay ve koruyucu etkileri de olan bir uygulamadır ve diğer işlemlerle kombine edilirse çok daha iyi sonuçlar elde edilebilir.

Botoksun ve dolgu uygulamalarının koruyucu etkilerinden özellikle alın bölgesinde ve göz çevresi bölgesinde fazlaca faydalandığımızın üzerine basarak söylemek istiyorum. Alında ki cilt durumuna, mimik aktivite durumuna, hastanın yaşına ve özelliklerine bağlı olarak alında ki kırışıklık sorunlarının azaltılmasında veya önlenmesinde botoks yapılması vazgeçilmez seçeneklerin başında gelir. Sakinken görünen kırışıklık veya çizgilerin tedavisinde ise gündeme dolgu, needle shaping ve plexr uygulamaları gelir. Hangi işlemin sizin için uygun olacağınıza başvurduğunuz plastik cerrahi uzmanı ile birlikte karar vermeniz en doğrusu olacaktır.

Alında bulunan ve yer düzlemine paralel biçimde uzanan kırışıklıklar alt kısmında çalışan kasların hareketleri nedeniyle meydana gelirler ve botoks, kasın aktivasyonunu engellemeyi amaç edinir. Kırışıklıklardan her biri, bazı durumlarda, gitgide çok daha derine yerleşir yani sadece botoks ile düzeltilemeyecek boyutlara ulaşır, haliyle, Alın çizgilerine dolgu takviyesine gerek duyulabilir.